Uczniowie Zespołu SzkółGórniczo-Energetycznych w Koninie zostali zwycięzcami konkursu na ekologicznymural pod hasłem „Bogactwo przyrodnicze wokół nas”.
Pomysł był skierowany do konińskich szkół ponadpodstawowych. Nadesłanosiedem prac. Komisja oceniła najwyżej propozycję uczniów „Górniczej”, którejbazą jest dłoń będąca metaforycznym przedstawieniem symbiozy człowieka zprzyrodą. – Wybrana praca najlepiejwpisuje się w temat konkursu – mówi Anna Kaszkowiak-Sypniewska,kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Koninie.
Zwycięzcami konkursu zostali zatem drugoklasiści: Tobiasz Kreczmer, MaksymKulikov i Maciej Kacprzak. Wyróżnienie natomiast otrzymali czwartoklasiści zZespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w składzie: AleksandraJaniak, Julia Sikorska, Gracjan Jasiński. Ich praca skupia się na bogactwieflorystycznym.
Wyniki konkursu poznaliśmy 11 grudnia. Nagrody dla zwycięskiego i wyróżnionegozespołu oraz Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która udostępniła miejsce,gdzie pojawi się mural, ufundowała firma VKF Spork Heinz Renzel. – Mural pojawisię w przyszłym roku na ścianie budynku pawilonu przy ul. 11 Listopada 6,naprzeciwko miejskiego targowiska. Będzie wykonany farbami antysmogowymi –informuje magistrat.
Skąd temat konkursu? – Różnorodność biologicznajest bardzo ważna dla życia i zdrowia ludzi. Bez niej nie jest możliwa międzyinnymi produkcja żywności, utrzymanie czystości wód i powietrza oraz żyznościgleb – dodała AnnaKaszkowiak-Sypniewska.
Konkurs zrealizowało Miasto Konin (Wydział OchronyŚrodowiska) wspólnie z firmą VKF Spork Heinz Renzel.
mar
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz