Od stycznia 2025 roku mieszkańców Koła czekają wyższe opłaty za wywóz odpadów. Rada Miejska podjęła decyzję o przyjęciu uchwały ustalającej nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wzrost opłat jest związany z koniecznością pokrycia rosnących kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami oraz znaczącymi podwyżkami cen w spalarni prowadzonej przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Od stycznia mieszkańcy Koła będą płacić 33,50 zł miesięcznie od osoby za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, zamiast dotychczasowych 28,50 zł. W przypadku braku segregacji opłata wzrośnie do 67 zł miesięcznie za osobę, co stanowi podwyżkę względem obecnej stawki wynoszącej 57 zł. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy korzystają z przydomowych kompostowników do utylizacji bioodpadów, mogą liczyć na ulgę w wysokości 4 zł miesięcznie od osoby. Warunkiem skorzystania z tej ulgi jest złożenie odpowiedniej deklaracji. Za nowymi stawkami głosowało 13 radnych. Robert Cesarz wstrzymał się od głosu, a Marek Kaftan był nieobecny. Zdjęcie z archiwum
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz