Jak co roku w Koninie uczczono Święto Niepodległości. Obchody z okazji 11 Listopada rozpoczęto od złożenia kwiatów przez prezydenta Miasta Konina pod tablicą na Domu Zamełki. Następnie w kościele św. Bartłomieja w Koninie została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej delegacje i poczty sztandarowe przemaszerowały pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu Wolności. Podczas obchodów z okazji Święta Niepodległości wręczono liczne odznaczenia, o których więcej już niebawem na naszym portalu. Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste przyrzeczenie członków Związku Strzeleckiego odział Konin. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną. To nie koniec świętowania w Koninie. O godz. 17.00 w KDK odbędzie się koncert Ewy Bem & Grzech Piotrowski Band.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz