Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Prezydent Andrzej Duda w Przedczu. ,,Dzisiejszy dzień zapisze się wielkimi literami na kartach historii naszego miasta"

10:56, 28.05.2024 Aktualizacja: 13:22, 25.10.2025
Skomentuj Prezydent Andrzej Duda w Przedczu. ,,Dzisiejszy dzień zapisze się wielkimi...

W Przedczu w powiecie kolskim swoją wizytę w wschodniej części Wielkopolski zakończył prezydent Andrzej Duda. W sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego spotkał się z lokalną społecznością. Wyjątkowego gościa, a także wszystkich przybyłych, przywitał burmistrz Przedcza - Jarosław Sobański. - Jestem przekonany, że dzisiejszy dzień zapisze się wielkimi literami na kartach historii naszego miasta. Gdy trzy tygodnie temu obejmowałem urząd burmistrza, nawet nie przyszło mi na myśl, że 27 maja w Dzień Samorządu Terytorialnego będę gościł w Przedczu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - mówił na wstępie burmistrz Sobański. Na spotkaniu w Przedczu Prezydent RP wyraził wdzięczność działaczom samorządowym za ich zaangażowanie przez ostatnie trzy dekady. – Gdyby nie ludzie, to by się nie udało. To wielka chwała i podziękowanie dla ludzi samorządu terytorialnego – mówił. Andrzej Duda zaznaczył, że w ostatnich latach do samorządów lokalnych skierowano duże dofinansowania, a samorządowcy bardzo dobrze je wykorzystali. - Pod państwa ręką Polska się bardzo zmieniła. Bardzo za to wam dziękuję. Mam nadzieję, że także na poziomie krajowym będzie realizowana taka rozwojowa polityka i powstanie Centralny Port Komunikacyjny oraz elektrownie atomowe - powiedział. Prezydent podkreślił także, że realizowanie celów polityki klimatycznej może stać się dla naszego kraju wielką szansą do rozwoju. – To gigantyczne koło zamachowe gospodarki dla rozwoju nowoczesnych technologii, rozbudowy przemysłu, rozwoju nowych branż, wynalazczości. To daje szanse na skok rozwojowy - oświadczył Andrzej Duda na spotkaniu w Przedczu. Wydarzenie w Przedczu stanowiło nie tylko możliwość bezpośredniego kontaktu z Prezydentem RP, lecz także istotne wydarzenie dla lokalnej społeczności, uwydatniające znaczenie samorządu terytorialnego oraz współpracy między mieszkańcami a władzami na różnych poziomach administracji.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%