W ubiegły czwartek odbyłasię druga sesja Rady Gminy Wierzbinek. Podczas posiedzenia ustalono skład iprzewodniczących poszczególnych komisji, radni podjęli uchwały także uchwały w sprawieswoich diet i wynagrodzenia wójta.Radni przyjęli diety
I tak przewodniczący Rady Gminy Wierzbinek otrzymywał będzie2.145 zł, wiceprzewodniczący – 2 tysiące, przewodniczący komisji rewizyjnej – 2tysiące, przewodniczący innych komisji – 1.900 zł, radni będący członkamikomisji rewizyjnej – 1.900 zł, pozostali radni 1.800 zł. Głosowanie w sprawiediet było jednomyślne.
Pensja wójta jak wpoprzedniej kadencjiTakże wszyscy radni byli zgodni co do wysokości wynagrodzeniawójta. – Zgodnie z rozporządzeniem moje wynagrodzenie pozostaje na tej samejwysokości, co w poprzedniej kadencji – mówił Paweł Szczepankiewicz, wójt gminyWierzbinek. I tak jego miesięczna pensja wynosić będzie brutto:wynagrodzenie zasadnicze – 10.250 zł,dodatek funkcyjny – 3.150 zł, dodatek specjalny – 4.020 zł i dodatek za wysługęlat (20 procent wynagrodzenia zasadniczego) – 2.050 zł. – Ponadto wójtowiprzysługuje dodatek za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowe i dodatkowewynagrodzenia roczne – mówił Bogdan Kaczalski, przewodniczący Rady GminyWierzbinek. Radni utrzymali w mocy wynagrodzenie, które wójt otrzymywał wpoprzedniej kadencji.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz