Z Piły wracają z 7 medalami

2024-03-29 08:57:53

Udany start w Mistrzostwach Wielkopolski w Boksie mają za sobą zawodnicy Copacabany Konin. Pięściarze z regionu zdobyli 7 medali.

Na najwyższym stopniu na podium stanął Kuba Bultrowicz (63 kg) i Adam Kwieciński (66 kg). Do tego dorobku zawodnicy Copacabany dorzucili jeszcze pięć brązowych medali. W kat. młodzik krążek wywalczył Sebastian Kaźmierczak (50 kg), kadeci: Adam Paszak (52 kg) oraz Dawid Marcinak (80 kg), junior: Wojciech Jankowiak (57 kg), senior: Filip Zaborski (80 kg).

- Zadowoleni jesteśmy też z walk Jakuba Kociszewskiego (kadet 54 kg) który uległ mistrzowi Polski oraz Korada Żabierka (junior 71 kg). Konrad bardzo zaciętej walce musiał w ćwierćfinale uznać wyższość przeciwnika. Nasi złoci medaliści zapewnili sobie tym samym reprezentowanie Konina i Wielkopolski podczas Olimpiady Młodzieży.

Kuba Bultrowicz swoimi walkami zasłużenie otrzymał tytuł Najlepszego Kadeta Mistrzostw. Już podczas Bokserskiej Awantury w Copacabanie, koninianie mogli przekonać się, że pod wodzą głównego trenera Darka Kasprzaka i teamu trenerskiego kwitną nam bokserskie talenty.

Ekipa jest zgrana, zdeterminowana i mega pracowita. Zbierają doświadczenie w ringach, tocząc coraz lepsze techniczne i taktyczne walki a ich efekty to medale zdobyte na tych Mistrzostwach.

Do sztabu szkoleniowego dołączył niedawno trener personalny Paweł Położyński, który przygotowuje i prowadzi zawodników pod kątem motoryki siłowej, której zadaniem jest wzmacnianie i ochrona przed kontuzjami. Efekty tej współpracy, trwającej od kilku miesięcy uwidaczniają się wygranymi walkami.

Nie możemy zapomnieć też o dwójce innych zawodników naszego klubu, którzy otrzymali powołanie do Kadry Polski Młodzików. Po tygodniowym zgrupowaniu w Cetniewie w ten weekend walczyli w Międzynarodowym Turnieju Baltic Cup rozegranym w Koszalinie. Dawid Zawodny (63 kg) uznany został za odkrycie turnieju i otrzymał uchar dla najlepszego zawodnika. Podczas tego turnieju Dawid wygrał 2 walki. Szymon Imperowicz tym razem musiał uznać wyższość przeciwnika.

Ekipa brazylijskiego Jiu-Jitsu z Poznania przywiozła 1 srebrny i 2 brązowe medale. Srebro wywalczył Bartek Woźniak, brązy: Tomasz Wojciechowski i Seweryn Zając. Wszyscy walczyli w kategorii No-Gi czyli bez kimon. To bardziej dynamiczna odmiana brazylijskiego Jiu-Jitsu, bardzo mocno przypominająca zapasy, gdy walczą w stójce dążąc do sprowadzenia. W parterze to już klasyczne Jiu-Jitsu czyli duszenia, dźwignie na ręce i nogi by poddać. A jeśli się nie uda poddać, zdobywają punkty za zajęcie określonych pozycji lub wykonanie określonych przejść. Bardzo dynamiczna walka, gdzie siła chwytu, szybkość reakcji oraz bardzo dobre przygotowanie fizyczne są wymagane – przekazał nam Jacek Wróbel z Copacabana Konin.

Zdjęcia: Copacabana Konin