Żabka

Porażka i zwycięstwo Startu Konin

2024-02-19 07:00:00

Za szczypiornistami z Konina intensywny tydzień. Gracze Startu rozegrali bowiem dwa spotkania w ramach I ligi.

W Walentynki ich rywalem był zespół SMS ZRP I Płock. Koninianie mecz ten rozgrywali u siebie. Mimo jak zawsze żwawego dopingu, Start przegrał 24:29. W pierwszej połowie starcie było dość wyrównane. Gospodarze wydawali się nawet ciut lepsi. Do przerwy było 15:14 dla Startu. Na kwadrans przed końcem meczu, SMS ZRP zanotował serię pięciu bramek z rzędu, nie tracąc przy tym żadnej. Przyjezdni do końca kontrolowali już spotkanie i nie doprowadzili do utraty przewagi.

Lpiej szczypiornistom z naszego regionu poszło w weekend. W sobotę na wyjeździe grali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Kluczowe były ostatnie minuty spotkania. Sędzia podyktował rzut karny po faulu na Pawle Dobrym. On sam wyegzekwował strzał z siedmiu metrów, który dał ostatecznie trzy punkty przyjezdnym. Start wygrał 34:33.

Koninianie zajmują obecnie dziewiątą pozycję w grupie C I ligi piłkarzy ręcznych. Po trzynastu kolejkach mają na koncie czternaście punktów. Teraz przed nimi wyjazdowe spotkanie z zespołem z Pabianic.