Osiem bramek przy Dmowskiego. Ostatni sparing Górnika – pierwszym na trawie

2017-03-05 20:55:47

Ostatni sparing mają za sobą piłkarze konińskiego Górnika. Podopieczni trenera Czesława Owczarka pokonali na stadionie przy ul. Dmowskiego Lidera Włocławek 5:3 (3:0).

Był to pierwszy mecz w przerwie zimowej, który „biało-niebiescy” rozegrali na naturalnej nawierzchni. Lider Włocławek to po rundzie jesiennej lider drugiej grupy kujawsko-pomorskiej okręgówki. W 29. minucie rywalizacji jej wynik, na korzyść koninian, otworzył Aleks Sieradzki. Przed zmianą stron na listę strzelców wpisali się jeszcze: Maciej Adamczewski i Mateusz Wypych. W drugiej połowie Górnik zagrał nieco innym składem. Dwa gole dołożył wtedy Jakub Antosik. Goście odpowiedzieli trzema bramkami. Do rozgrywek ligowych „biało-niebiescy” powracają w najbliższą sobotę (11 marca). O godz. 14.00 zagrają na wyjeździe z liderem, Sokołem Kleczew.