Dni Solnego Miasta na sportowo. W biegu wzięło udział prawie 200 osób

2022-06-27 09:57:40

Prawie 200 uczestników stanęło na linii startu III Biegu Kłodawskiego Święta Soli. Biegaczom i miłośnikom nordic walkingu towarzyszyła upalna pogoda, ale organizatorzy zadbali o ich komfort i bezpieczeństwo. Kurtyn wodnych i napojów nie zabrakło.

O bardzo dobrej organizacji III Biegu Kłodawskiego Święta Soli mówili jego uczestnicy. Organizatorzy zadbali o ich komfort i bezpieczeństwo. Pomocą służyli druhowie OSP, którzy chłodzili biegaczy i kijkarzy kurtynami wodnymi.

Na linii startu ustawiło się prawie 200 uczestników, 112 biegaczy i 70 chodziarzy z kijkami. W biegu na dystansie 10 km zwyciężył Kacper Trociński, przed Marcinem Wojewodą oraz Krzysztofem Piaseckim. Wśród kobiet najlepsza była Beata Hejna. Drugie miejsce zajęła Paula Wesołek, a trzecie – Izabela Koralewska.

W nordic walkingu, na dystansie 5 km, w kategorii mężczyzn wygrał Daniel Kurdubski, Drugi na mecie zameldował się Marcin Radomski, a trzeci – Marek Krzyżański. W gronie pań pierwsza linię mety przekroczyła Daria Dąbrowska. Druga była Anna Gabrychowicz, a podium uzupełniła Mariola Krzyżańska.