Dobry mecz konińskich szczypiornistów. Wzięli pełen rewanż za pierwszy mecz w sezonie

2017-01-24 15:51:31

Bardzo dobrze weszli w drugą rundę bieżącego sezonu zawodnicy Startu Konin. Nasi drugoligowcy otworzyli serię meczów rewanżowych wysoką wygraną 33:24 (15:12) z LKS OSiR Komprachcice. W pierwszym meczu sezonu Start przegrał w Komprachcicach 23:28.
Na początku ostatniego spotkania koninian, rywalizacja była wyrównana. Wynik bliski remisu widniał na tablicy świetlnej do dziesiątej minuty. Później więcej z gry mieli koninianie. Po kilku minutach prowadzili 7:3. Do przerwy było 15:12. Dwanaście minut po zmianie stron rywale dogonili naszych szczypiornistów na dystans zaledwie dwóch trafień (21:19). Końcówka należała jednak do gospodarzy. Start zagrał skutecznie w ofensywie. Bardzo dobrze między słupkami konińskiej bramki spisywał się z kolei Jakub Kujawiński, który m.in. wybronił cztery rzuty karne. Ostatecznie Start wygrał różnicą dziewięciu trafień. W kolejnej serii spotkań koninianie zmierzą się na wyjeździe z Orlikiem Brzeg.