Mateusz Goiński z wicemistrzostwem Polski

2021-11-24 15:02:04

Pięściarz Mateusz Goiński z Zagłębia Konin już po raz piąty w swojej karierze zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie. W finale kat. 75 kg uległ Bartoszowi Gołębiewskiemu z RUSHH Kielce.

Konińskie bokser już od 2016 r. staje na podium na krajowych mistrzostwach. Cztery razy przegrał w finale, a raz zajął najniższą pozycję na podium. Jeszcze nigdy nie sięgnął po złoty krążek. W piątek, w swoim piątym finale z rzędu, po raz kolejny stanął przed szansą na tytuł mistrzowski.

Niestety rywal z Kielc okazał się lepszy. Rywal był dobrze znany Mateuszowi. To z nim przegrał w finale w 2018 i 2020 r. Pojedynek lepiej zaczął koninianin i to on wygrał pierwszą rundę. W drugiej lepszy był Gołębiewski. Decydująca była trzecia runda. W niej lepsze ciosy zadawał pięściarz RUSHH Kielce. Pojedynek rozstrzygnęli sędziowie, przyznając zwycięstwo Gołębiewskiemu.

W poniedziałek zawodnicy Zagłębia Konin przywitali swojego wicemistrza. Mateuszowi gratulujemy srebrnego medalu i życzymy dalszych sukcesów.