Czwartoligowcy bez punktów. Górnik, Wilki i SKP zamykają tabelę

2021-09-27 09:31:21

Ósmą porażkę w sezonie zanotowali zawodnicy Górnika Konin. W Tarnowie Podgórnym zawodnicy Marcina Muzykiewicza nie zdołali postawić się dobrze dysponowanej Tarnovii, przegrywając aż 4:1. Bez punktów kolejkę zakończyli również pozostali reprezentanci regionu w IV lidze.

Po zwycięstwie w poprzedniej kolejce znów gorzką pigułkę porażki przełknąć musieli zawodnicy Górnika Konin. Mimo utrzymania bezbramkowego remisu do przerwy, biało-niebiescy wysoko ulegli Tarnovii Tarnowo Podgórne. W ciągu zaledwie 10 minut po zmianie stron podopieczni Marcina Muzykiewicza stracili trzy bramki, na co odpowiedzieli trafieniem Kacpra Babacza. Jak się później okazało, był to zaledwie gol honorowy, a gospodarze podwyższyli jeszcze wynik za sprawą Tajacziego Mohameda.

Zaledwie jednym golem w starciu ze spadkowiczem z III ligi uległ SKP Słupca. Utrzymująca się w ścisłej czołówce tabeli Unia Swarzędz objęła dwubramkowe prowadzenie już w pierwszej połowie meczu. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania bramkę kontaktową zdobył Kacper Kajdan, jednak swarzędzanie nie pozwolili już rywalom na więcej, tym samym wygrywając 2:1.

Kolejne czołowe ekipy były za mocne dla Wilków Wilczyn i Olimpii Koło. Wilczynianie ulegli LKS-owi Gołuchów 3:1, a honorowe trafienie zaliczył Dawid Szefler. Kolanie w takim samym stosunku ulegli Centrze Ostrów Wielkopolski, choć w 8. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Krystiana Sobieraja.

Po dziewięciu kolejkach tabelę zamykają trzy drużyny z naszego regionu. Ostatnie miejsce z trzema punktami zajmuje Górnik Konin. O jedno oczko więcej mają Wilki Wilczyn, a z siedmioma punktami miejsca 17-18 okupują SKP i Korona Piaski. Nieco lepiej wygląda sytuacja Olimpii Koło, która aktualnie jest 14.

Za tydzień wszystkie ekipy zagrają u siebie. Wilki podejmą rezerwy KKS-u Kalisz, Górnik - Obrę Kościan, SKP - Victorię Ostrzeszów, a Olimpia będzie miała bardzo dobrą okazję do zwiększenia dorobku punktowego w starciu z Koroną Piaski.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Górnik Konin 4:1 (2x Michał Niedźwiedzki, Rafał Chmal, Tajaczi Mohamed – Kacper Babacz)

SKP Słupca – Unia Swarzędz 1:2 (Kacper Kajdan – Mikołaj Panowicz, Jan Paczyński)

LKS Gołuchów – Wilki Wilczyn 3:1 (Dawid Guźniczak, Krystian Benuszak, Marcin Wandzel - Dawid Szefler)

Centra 1946 Ostrów Wlkp. – Olimpia Koło 3:1 (Michał Kucharski, 2x Jakub Kłobusek – Krystian Sobieraj)