Udane starty na torze. KLTC z trzema medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski

2021-07-14 10:42:38

W Szczecinie rozegrano trzydniowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Bardzo dobrze spisali się na nich zawodnicy KLTC Konin, którzy do domu wrócili z trzema krążkami, ocierając się jeszcze kilkakrotnie o podium.

Już pierwszego dnia mistrzostw brązowy medal w sprincie drużynowym w grupie Orlik zdobył tercet Mateusz Sztrauch, Filip Biernacki, Dawid Migas. W decydującym o zajęciu miejsca na podium starcie koninianie nieznacznie wyprzedzili Tarnovię Tarnowo Podgórne. Pierwsza w wielkim finale była Stal Grudziądz, a drugi Copernicus Toruń.

Bardzo dobry występ zaliczyła drużyna juniorów (Konrad Waliniak, Kamil Kudliński, Patryk Wawrzyniak, Szymon Piechocki), która na dystansie 4000m zajęła 5. miejsce.

Pechowy dla koninian był dzień drugi, w którym dwa razy kolarze KLTC byli blisko podium. W konkurencji Omnium – wyścigu eliminacyjnym Dawid Migas zajął 4. miejsce, ulegając tylko trójce z Tarnovii Tarnowo Podgórne. Piętnasty w tym samym biegu był Filip Biernacki.

W sprincie indywidualnym na 5. miejscu sklasyfikowany został Mateusz Sztrauch, który w 1/4 finału przegrał wyścig z późniejszym mistrzem Polski, Danielem Rochną z Copernicusa Toruń, odpadając tym samym z walki o medale.

Najlepiej kolarze KLTC poradzili sobie trzeciego dnia. Brązowy medal w Madisonie (dystans 34 km, 85 okrążeń) w grupie Orlik zdobył duet Filip Biernacki, Dawid Migas. Krążek z tego samego kruszcu padł łupem Mateusza Sztraucha, który potwierdził swoją klasę w keirinie (w ubiegłym sezonie zawodnik KLTC stanął na podium mistrzostw Europy w tej konkurencji). Sztrauch awansował do finału z drugiego miejsca, jednak w finale A musiał uznać wyższość Daniela Rochny z UKS-u Copernicusa Toruń oraz Konrada Burawskiego z Piasta Szczecin.

Z dobrej strony w Madisonie pokazali się także juniorzy (Konrad Waliniak, Kamil Kudliński), którzy zakończyli zawody na 5. miejscu.