We włoskim Lignano rozpoczęły sięMistrzostwa Europy w Koszykówce na Wózkach U-22. W polskiej reprezentacjiwystępują dwaj zawodnicy Mustanga Konin: Witold Malisiak oraz Adrian Jankowski.W pierwszym spotkaniu Polacy ulegli Niemcom 63:41.
Dwóchzawodników Mustanga Konin uczestniczy w mistrzostwach kontynentu w koszykówcena wózkach U-22 rozgrywanych we włoskim Lignano. Witold Malisiak oraz AdrianJankowski od maja trenują wraz z młodzieżową reprezentacją Polski. Dla tegodrugiego jest to pierwszy udział w imprezie mistrzowskiej.
Wturnieju udział bierze 7 drużyn. Oprócz Polaków są to reprezentacje Włoch,Turcji, Hiszpanii, Niemiec, Francji oraz Izraela. W meczu inaugurującympodopieczni Przemysława Sztorca ulegli dosyć wyraźnie Niemcom 63:41. Naparkiecie całkiem nieźle spisał się Malisiak, który do 6 punktów dołożył 1asystę oraz 8 zbiórek.
MistrzostwaEuropy są jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata U-23,które odbędą się w 2022 roku w Japonii. Awans uzyska 5 najlepszych zespołów ME.
Wmomencie publikacji artykułu Polacy przygotowują się do rozpoczęcia drugiegomeczu. Nasza reprezentacja gra przeciwko Hiszpanii.
fot.Młodzieżowa Reprezentacja Polski w Koszykówce Na Wózkach U-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz