Sokół lepszy w derbach. W roli głównej ponownie Chromiński

2021-04-11 10:33:09

Podobnie jak jesienią w starciu reprezentantów regionu konińskiego w III lidze górą był Sokół Kleczew. Podopieczni Mariusza Bekasa po wyrównanym boju pokonali Górnika Konin 3:1, choć w pewnym momencie remis wisiał w powietrzu.

Po rozbiciu ligowej stawki na grupę mistrzowską i spadkową los skojarzył zespoły z regionu konińskiego w pierwszej serii gier. Już mecz derbowy z jesieni miał bardzo wyrównany charakter, a o zwycięstwie kleczewian zadecydowała bramka z rzutu wolnego Dominika Chromińskiego. Tym samym spodziewać się można było zaciętego boju.

Spotkanie rewanżowe od ofensywnej gry rozpoczęli koninianie, którzy przez pierwsze 20 minut systematycznie gościli pod polem karnym gospodarzy. Odmianę obrazu gry przyniosła bramka, którą dla Sokoła zdobył świętujący tego dnia 34. urodziny Norbert Grzelak. Jubilat gola strzelić mógł już nieco wcześniej, jednak piłka odbiła się od słupka. Zawodnicy Mariusza Bekasa poszli za ciosem i już 10 minut później prowadzili 2:0. Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Ciarkowskiego głową wykorzystał Chromiński.

Na początku drugiej części gry nadal przeważali gospodarze, co przełożyło się m.in. na kolejne uderzenie w słupek. Tym razem z gola mógł się cieszyć Ciarkowski. Gdy wydawało się, że Sokół osiągnie zwycięstwo bez większych komplikacji, ponownie większe chęci wykazali biało-niebiescy. W 60. minucie bramkę kontaktową zdobył Marcin Rajch, a Górnik robił wszystko, by doprowadzić do remisu.

Liczne ataki kończyły się jednak pechowo dla zespołu Marcina Muzykiewicza, a w samej końcówce, gdy koninianie skupieni byli na ofensywie, wynik meczu ustalił Dominik Chromiński, który do ładnego dryblingu dodał techniczny strzał, pokonując Maksyma Wadacha.

Była to już piąta z rzędu wygrana kleczewian w meczach derbowych z Górnikiem. Sokół bić się będzie w tym sezonie o wygraną w grupie spadkowej, co przełożyłoby się na 9. miejsce w III-ligowej stawce. W następnej kolejce zmierzy się z głównym rywalem w walce o tę lokatę, Kotwicą Kołobrzeg.

Z kolei Górnik walczyć będzie zapewne o to, by uzbierać jak najwięcej punktów i wyprzedzić Chemika Police, który z przewagą jednego oczka wydaje się jedynym zespołem możliwym do wyprzedzenia w tabeli. Najbliższym rywalem koninian będzie Bałtyk Koszalin.

Sokół Kleczew – Górnik Konin 3:1 (Norbert Grzelak 28’, Dominik Chromiński 35’, 90’ – Marcin Rajch 60’)