Mustangi zwycięzcą fazy zasadniczej. Wkrótce zawalczą w play-offach

2021-03-29 10:12:13

Zgodnie z planem koszykarze na wózkach KSS Mustanga Konin zwyciężyli w ostatnim meczu fazy zasadniczej z Górnikiem Toyota Wałbrzych. Teraz aktualnych mistrzów Polski czekają mecze półfinałowe fazy play-off z Fundacją Salutare Wrocław.

Po ciężkim i wyrównanym boju we Wrocławiu zawodnikom Mustanga Konin przyszło mierzyć się we własnej hali z ostatnim w pierwszoligowej stawce Górnikiem Toyota Wałbrzych. Ekipa Piotra Łuszyńskiego pewnie zwyciężyła w meczu kończącym fazę zasadniczą 88:38.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando koninian, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę. W pierwszych dwóch kwartach defensywa Mustanga spisywała się na tyle dobrze, że goście zdobyli w nich jedynie po 4 punkty przy 47 straconych.

Bardziej wyrównany przebieg miała druga połowa spotkania, w której na parkiecie więcej minut zaliczyli rezerwowi Mustanga. Szczególnie w trzeciej kwarcie koszykarze na wózkach z Wałbrzycha postawili się faworyzowanym koninianom, przegrywając 20:19. Dziesięciopunktowa wygrana w czwartej partii przypieczętowała zwycięstwo Mustanga różnicą pięćdziesięciu oczek.

Po zwycięskiej fazie zasadniczej koszykarze Mustanga Konin przystąpią do play-off. W półfinale zmierzą się z Fundacją Salutare Wrocław, która zajęła czwarte miejsce w tabeli. Jak pokazał poprzedni mecz ligowy nie będą to łatwe pojedynki, jednak zdecydowanym faworytem będą koninianie. Pierwsze starcie zaplanowano na weekend 10/11 kwietnia we Wrocławiu, a rewanż w Koninie dwa tygodnie później.

KSS Mustang Konin – Górnik Toyota Wałbrzych 88:38 (25:4, 22:4, 20:19, 21:11)