Po ponad trzech miesiącach przerwy do grywracają trzecioligowcy, a po jeszcze dłuższej zimie na boiska w naszym regionieznów zawitają zawodnicy klubów z V ligi i klasy okręgowej. Czwartoligowcy zgrupy spadkowej zagrają tydzień później.
Pierwszecztery kolejki po wznowieniu rozgrywek będą kluczowe dla Sokoła Kleczew. ZespółMariusza Bekasa powalczy w nich o czołową ósemkę, by uniknąć walki w grupie spadkowej.Zadanie nie będzie łatwe, gdyż kleczewianie znajdują się obecnie na 12. pozycjize stratą trzech punktów do ósmej Pogoni II Szczecin. Ponadto Sokół grać będziez drużynami utrzymującymi się w górnej części tabeli.
Napoczątek wyjazdowe starcie z KP Starogard Gdański, które okupuje piąte miejscew tabeli. Klub z Pomorza w rundzie jesiennej wygrał dziewięć spotkań, dwazremisował i sześć przegrał. Zimą zespół opuścił jego najlepszy strzelec,Robert Hirsch. Sokół, który solidnie przepracował okres przygotowawczy powinienstoczyć zacięty bój o punkty. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 6 marca ogodzinie 14:00 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w StarogardzieGdańskim.
Z zupełnie innymi celami do rozgrywek przystępujeGórnik Konin, który chce zmazać plamę z jesieni i walczyć o jak największąilość punktów. Drużyna Marcina Muzykiewicza znowu przeszła rewolucję wskładzie. Na początku tygodnia biało-niebiescy podali pełną kadrę (tutaj), w której jest aż 12 nowych graczy. Konin opuściło natomiast 14 piłkarzy.
Cociekawe, w bardzo podobnej sytuacji jest sobotni rywal koninian. Chemik Police wligowej tabeli plasuje się bezpośrednio przed biało-niebieskimi, czyli na 20.lokacie. Chemik zgromadził na swoim koncie 6 punktów, a zimą w składzie zaszłyduże zmiany. Górnik ma więc szansę dobrze rozpocząć wiosnę. Mecz odbędzie sięrównież w sobotę o godzinie 14:00 w Policach.
Napowrót do rozgrywek tydzień dłużej poczekać muszą nasi czwartoligowcy – Wilki Wilczyni Olimpia Koło, którzy mecze rozgrywać będą w ramach grupy spadkowej. Czekaćnie muszą za to kluby z V ligi i klasy okręgowej. Szczególnie ciekawa dlakibiców będzie runda w wykonaniu SKP Słupca, które powalczy o awans do IV ligi.
Jużna początek zawodników Mirosława Kwaśnego czeka nie lada wyzwanie. Na wyjeździezmierzą się z trzecim w tabeli Orłem Mroczeń, nad którym SKP ma tylko 2 punktyprzewagi. Pozostałeekipy z naszego regionu powalczą w najlepszym przypadku o środek tabeli, czegonajbliższe są ekipy z Kazimierza Biskupiego i Rychwała. MKS Dąbie i GKS Sompolno grać będą o utrzymanie, jednak najtrudniejsze zadanie czeka Tulisię Tuliszków,która jak do tej pory zdobyła zaledwie 6 punktów i wyprzedza w tabeli tylko LwaPogorzelę.
Wklasie okręgowej o awans powalczy Warta Dobrów, którą wyprzedza tylko PelikanNiechanowo. Na początek klub z gminy Kościelec czeka teoretycznie łatwezadanie, gdyż podejmie na własnym boisku ostatnią Spartę Orzechowo. Zacięty bójo podium stoczą Polonia Golina, Polanin Strzałkowo i Warta Krzymów, choć dowalki włączyć się może jeszcze kilka zespołów. Spaść o klasę niżej może nawet 6ostatnich ekip.
fot.Górnik Konin
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz