Zagrali ostatni zimowy sparing. Górnik na remis z ligowym rywalem

2021-02-20 21:14:31
Patryk Barański
Napisz do autora

W ostatnim meczu kontrolnym poprzedzającym spotkania o stawkę Górnik Konin mierzył się z Jarotą Jarocin. Ligowy rywal koninian dał się zapamiętać w tym sezonie z najwyższej wygranej przeciwko biało-niebieskim.

Mecz rozgrywany był na sztucznej nawierzchni w Jarocinie. Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od błędu, z którego skorzystał jeden z nowych nabytków Górnika, Marcin Rajch, który otworzył wynik już w 2. minucie. Od tego momentu Jarota zdecydowanie przeważała i stwarzała sobie sytuacje bramkowe. Swój cel gospodarze zrealizowali w 27. minucie spotkania, kiedy po krótkim rozegraniu rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Mateusz Dunaj, który ulokował piłkę w siatce.

Mimo kilku okazji na trafienie, Jarota nie powiększyła swojego dorobku bramkowego już do końca meczu. Górnikowi w niektórych momentach sprzyjało szczęście, a w innych dobra dyspozycja bramkarza.

Najbliższy mecz Górnik rozegra już w ramach Pucharu Polski. Przeciwnikiem będzie czwartoligowa Victoria Września, a spotkanie rozegrane zostanie 27 lutego o godzinie 12:00 w Gnieźnie

Jarota Jarocin - Górnik Konin 1:1