Szósta porażka z rzędu koszykarek MKS-u. Udany rewanż gorzowianek

2021-01-11 10:04:32

Trwa czarna seria w II lidze koszykówki MKS-u MOS Konin. Podopieczne Mateusza Dwornika w mocno kombinowanym składzie uległy Enei AZS AJP Gorzów Wlkp. 94:60.

Przed meczem nie do końca wiadomo było, czego spodziewać się po gorzowiankach. W pierwszej fazie rundy zasadniczej, będące w dobrej formie koninianki, rozbiły we własnej hali Eneę aż 113:48, a w składzie nowej drużyny w drugoligowej stawce znajdowały się głównie bardzo młode zawodniczki. Mając jednak silne zaplecze kadrowe w wyższych ligach, drużyna z Gorzowa Wlkp. korzysta co jakiś czas z usług doświadczonych koszykarek.

Problemy kadrowe nie omijają z kolei MKS-u MOS Konin. Mateusz Dwornik czeka od kilku kolejek na powrót z kontuzji kilku ważnych zawodniczek. Ponadto niewiele zostało już z formy z początku sezonu, kiedy koninianki biły się nawet o fotel lidera. Po porażkach z MUKS-em Poznań, Ostrovią Ostrów Wlkp., Katarzynkami Toruń, Liderem Swarzędz oraz MUKS-em WSG Supravis Bydgoszcz, MKS znalazł się na piątym miejscu w tabeli.

Mecz od początku do końca kontrolowały gospodynie. MKS odstawał przede wszystkim w pierwszych dwóch kwartach, w których przegrał wyraźnie 24:12 i 28:13. Lepiej koninianki pokazały się w drugiej połowie meczu. Trzecią kwartę przegrały siedmioma punktami przez słabą grę w końcówce, a czwartą zremisowały, mimo prowadzenia przez większość tej partii.

Najskuteczniejsza w obozie MKS-u MOS była Patrycja Szczecińska, która rzuciła 27 punktów.

Przegrana z Eneą AZS AJP nie spowodowała jeszcze spadku w tabeli, ale gorzowianki zrównały się punktami z MKS-em. Choć koninianki wciąż maja niewielką stratę punktową nawet do podium, to należy pamiętać o tym, że czołowe drużyny rozegrały po dwa, a nawet trzy mecze mniej.

W następnej kolejce podopieczne Mateusza Dwornika zmierzą się we własnej hali z liderującym Enea AZS Szkoła Gortata Poznań, z którym wysoko przegrały w pierwszej fazie rundy zasadniczej.

ENEA AZS AJP Gorzów - MKS MOS Konin 94:60 (24:12, 28:13, 26:19, 16:16)