Trzy medale KLTC na mistrzostwach kraju. Sztrauch w doskonałej formie

2020-10-24 09:16:45
Patryk Barański
Napisz do autora

Trzech zawodników KLTC startowało w Mistrzostwach Polski Elity, które odbywały się w Pruszkowie. Świetną formę z Włoch potwierdził Mateusz Sztrauch, który zajął trzecie miejsce wśród seniorów i pierwsze wśród młodzieżowców. Wcześniej brązowy krążek zdobył Filip Biernacki.

Prosto z Włoch na zgrupowanie kadry w Pruszkowie jechał Mateusz Sztrauch, który nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek po udanych mistrzostwach Europy. Tym razem koninianin miał rywalizować ze swoimi rodakami podczas Mistrzostw Polski Elity. W wyścigu indywidualnym na 1 km kolarz KLTC mierzył się ze starszymi kolegami z reprezentacji, co nie przeszkodziło mu w osiągnięciu fantastycznego wyniku.

Z czasem 1:02,937 Mateusz Sztrauch zajął trzecie miejsce w ogólnej stawce, co dało mu brązowy medal Mistrzostw Polski Elity. Lepsi okazali się tylko Patryk Rajkowski (UKS TFP Jedynka Kórnik) oraz Krzysztof Maksel (ALKS Stal Ocetix Iglotex Gruidziądz). Taki rezultat dał Polakowi jeszcze jeden krążek i to ten najcenniejszy, bowiem w stawce młodzieżowców Sztrauch okazał się najlepszy, wyprzedzając drugiego Bartosza Rudyka o około 0,7 sekundy.

Trzeci medal dla KLTC zdobył Filip Biernacki. Choć w ogólnej stawce biegu eliminacyjnego koninianin zajął 9. miejsce, to w kategorii młodzieżowców osiągnięty wynik wystarczył do zdobycia brązowego medalu.

Trzecim reprezentantem Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów był Kamil Taczyński,który swój najlepszy wynik osiągnął w starcie w scratchu (17. miejsce)