KKSz nie spuszcza z tonu. Filip Radoch z brązem, drużyna ze srebrem

2020-10-19 12:13:41

Podczas Mistrzostw Polski w szabli dziewcząt i chłopców do lat 14 rozgrywanych w Kobyłce dwa medale zdobyli zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego. Oba padły łupem męskiej ekipy.

W turnieju indywidualnym młodzików brązowy medal zdobył Filip Radoch. W walkach grupowych odniósł 6 zwycięstw i został rozstawiony z nr 1. W walce o wejście do 1/32 koninianin otrzymał wolny los, a w walkach pucharowych odniósł 3 kolejne zwycięstwa, by w półfinale ulec Krzysztofowi Dowgierdowi.

W turnieju drużynowym zawodnicy KKSz-u zostali rozstawieni z nr 2., by ostatecznie zdobyć srebrny medal. Ekipa w składzie Adam Kaczmarczyk, Kacper Malcer, Filip Radoch i Arkadiusz Stasiak bardzo pewnie przeszła przez fazę pucharową, pokonując Zagłębie Sosnowiec (36:13) i UKS 13 Białystok (36:17). Niestety w finale koninianie ulegli Szabli Ząbki 23:36.

Bez medali do Konina wróciły natomiast szablistki. W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowana była Hanna Skiba (piętnaste miejsce), natomiast w drużynie szablistkom umiejętności wystarczyło na piąte miejsce.