Imponująca skuteczność MOS-u. Zapunktowały jak w NBA

2020-10-13 17:59:25
Patryk Barański
Napisz do autora

W drugiej kolejce II ligi koszykarek MKS MOS Konin po raz pierwszy w sezonie rozgrywał mecz na własnej hali. Przeciwniczkami koninianek była Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. Faworytki nie zawiodły i rozgromiły młody, niedoświadczony zespół.

Po bardzo dobrym starcie sezonu i wyjazdowym zwycięstwie w Bydgoszczy koszykarki MKS-u MOS-u Konin podejmowały na własnej hali nowy zespół w drugoligowej stawce, AZS AJP Gorzów Wlkp. Drużyna złożona z bardzo młodych zawodniczek bardzo wysoko przegrała pierwsze spotkanie, w związku z czym koninianki były zdecydowanym faworytem meczu.

Początek był jednak nerwowy i pełen błędów z obu stron. O punktach zdobywanych przez MKS MOS Konin decydowała głównie ruchliwość pod koszem, z kolei przyjezdne punktowały po kontrach. W początkowych minutach pierwszej kwarty gorzowianki nieznacznie prowadziły dzięki skutecznym szybkim atakom. Z biegiem minut z gospodyń zszedł jednak stres inauguracyjnego spotkania przed własną publicznością. Bardzo dobre rozegranie i ograniczenie błędów pozwoliło uzyskać wysoką przewagę już po 10 minutach gry. Tę kwartę MKS wygrał 30:16.

Z biegiem czasu gorzowiankom brakowało pomysłu na sforsowanie konińskiej defensywy, przez co często traciły piłkę bez oddania rzutu. Świetne zawody rozgrywała sprowadzona przed tym sezonem do MKS-u Aleksandra Oleszkiewicz, która umiała wykorzystać ruchliwość koleżanek pod koszem. Tam doskonałą pracę wykonywały m.in. Wiktoria Orchowska (w całym meczu aż 40 pkt.) oraz Patrycja Szczecińska (23).

W trzeciej kwarcie wydawało się, że do zdobywania punktów koszykarki z Konina potrzebują już coraz prostszych rozwiązań. Wtedy też trener MKS-u, Mateusz Dwornik zaczął wprowadzać do gry wszystkie zawodniczki z kadry meczowej. Pełna rotacja nie przeszkodziła w zdobywaniu kolejnych punktów, a te przybywały na konto gospodyń z dużą regularnością. Gorzowianki przeciwstawiały się przede wszystkim ambicją, poprawiając swój rezultat punktowy z pierwszego meczu.

Ostatecznie MKS MOS Konin wygrał pewnie 113:48. Spotkanie na gorąco podsumował szkoleniowiec drużyny. – Nie było łatwo i przyjemnie. Początek był nerwowy, bo wydawało nam się, że będzie łatwiej od samego początku, a przeciwniczki nam się postawiły. Potem jakoś to poszło, udało nam się odskoczyć i tę przewagę kontrolować. Wprowadziliśmy pełną rotację w meczu, co było dla mnie najważniejsze – mówił Mateusz Dwornik, który pochwalił wysoką skuteczność rzutową swoich podopiecznych i wywieranie presji na rozgrywających piłkę, co uniemożliwiało przeprowadzanie akcji zakończonych rzutem. – Musimy pamiętać, że Gorzów to są bardzo młode zawodniczki. Nie usprawiedliwiam, ale wiem, jak wyglądaliśmy w zeszłym sezonie. One się ogrywają, wchodzą w dorosłą koszykówkę, a my mamy tego doświadczenia już trochę więcej (…). Najbardziej mnie cieszy to, że jest entuzjazm w tym zespole i świetna atmosfera – podsumował trener koninianek, zaznaczając, że schłodził już głowy swoich zawodniczek po tak wysokim zwycięstwie, gdyż w najbliższy weekend czeka je znacznie trudniejszy przeciwnik, Enea AZS Szkoła Gortata Poznań.

MKS MOS Konin - Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. 113:48 (30:16, 41:9, 22:17, 20:6)