Zwycięstwa naszych czwartoligowców. Olimpia liderem, historyczna wygrana w Wilczynie

2020-08-09 12:41:14
To był dobry weekend w wykonaniu czwartoligowych drużyn z naszego regionu. Olimpia Koło pokonała Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp., a Wilki Wilczyn okazały się lepsze od Victorii Ostrzeszów. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 1:0.

W Kole jedyna bramka rywalizacji padła w 13. minucie. Autorem tego, jak się później okazało – zwycięskiego trafienia był Patryk Olczyk. Od 26. minuty Olimpia grała w przewadze, po tym jak czerwoną kartką został ukarany Krystian Mokrzycki. Wygraną zakończył się też pierwszy, historyczny czwartoligowy mecz w Wilczynie. Tamtejszy beniaminek – zespół Wilków pokonał 1:0 Victorię Ostrzeszów. Bramkę na wagę trzech punktów, mocnym strzałem sprzed linii pola karnego, zdobył Wiktor Kacprzak. Po sobotnich meczach Olimpia Koło, z sześcioma punktami na koncie, plasuje się na pozycji czwartoligowego lidera. Wilki Wilczyn są w tabeli czternaste (3 pkt.). W następnej serii spotkań Olimpia zagra na wyjeździe z Victorią Września (sobota, 15 sierpnia, godz. 16.00), a Olimpia Koło zmierzy się w Kaliszu z rezerwami KKS-u 1925 (niedziela, 16 sierpnia, godz. 11.00).