Inauguracja „biało-niebieskich” bez niespodzianki. Górnik Konin przegrał ze Świtem 1:3 (0:2)

2020-08-02 22:07:16
Z zerowym dorobkiem punktowym wrócili ze Szczecina piłkarze Górnika Konin. Podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego otworzyli sezon przegraną z tamtejszym Świtem Skolwin.

Gospodarze byli bez wątpienia faworytem tego spotkania. Świt to jedna z najbardziej wymagających ekip drugiej grupy III ligi. Szczecinianie objęli prowadzenie już w 9. minucie, po tym jak piłkę w konińskiej siatce, po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego, umieścił Shuma Nagamatsu. W 36. minucie ten sam zawodnik asystował przy trafieniu na 2:0 autorstwa Szymona Kapelusza. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Bramka na 3:0 padła w 75. minucie. I tym razem konińskiego golkipera pokonał Szymon Kapelusz. Honorowego gola dla Górnika zdobył siedem minut później Emil Więcek, który wykorzystał podanie Damiana Ściborka. Kolejnym ligowym rywalem Górnika będzie Gryf Wejherowo. To spotkanie zaplanowano na najbliższą sobotę, 8 sierpnia, na godz. 17.00. Mecz odbędzie się na stadionie miejskim im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale w Koninie.

Górnik Konin: Maksym Wadach – Jakub Szaniec, Bartosz Zakrzewski, Bartłomiej Gajda, Damian Ścibiorek, Kacper Robaczyński (‘80 Fabian Sieradzki), Miłosz Nowak, Jakub Draszczyk, Tomasz Słowiński (‘63 Tomasz Kowalski), Kamil Sternicki, Emil Więcek