Browar od 4 stycznia 24

Trzy medale kolarzy KLTC na Torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Mateusz Sztrauch mistrzem w keirinie

2020-07-26 21:01:01
Bardzo dobre starty zanotowali podczas rozegranych w Pruszkowie Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski zawodnicy Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów. Nasi reprezentanci zdobyli trzy medale. Najlepiej z koninian wypadł Mateusz Sztrauch.

Po pierwszy medal kolarze KLTC sięgnęli w drużynowym wyścigu orlików. Na trzecim stopniu podium stanęli: Dawid Kuderczak, Dawid Pluta, Filip Biernacki i Jakub Rutkowski. Nasi zawodnicy zanotowali trzeci czas w kwalifikacjach (4:22,129 sek.). W rywalizacji o brązowy medal drużyna KLTC okazała się lepsza od Trójki Piaseczno. W zmaganiach olimpijskiego sprintu drużynowego reprezentacja KLTC (Mateusz Sztrauch, Dawid Kuderczak i Dawid Pluta) z wynikiem 48,815 sekundy zajęła piątą lokatę. Kolejne sukcesy KLTC w Pruszkowie to zasługa Mateusza Sztraucha. Sztrauch wywalczył najpierw wicemistrzostwo Polski w sprincie orlików. W wyścigu kwalifikacyjnym koninianin zajął trzecie miejsce, w ćwierćfinale okazał się lepszy od Krzysztofa Patora z Piasta Szczecin, a w półfinale wyprzedził Daniela Rochnę z Copernicusa Toruń. W finale Mateusz przegrał o niespełna pół sekundy z Cezarym Łączkowskim ze Stali Grudziądz. Na najwyższym stopniu podium Sztrauch stanął kolejnego dnia. Z tytułu krajowego mistrza nasz zawodnik cieszył się po zmaganiach w keirinie. W finale tej konkurencji na torze zameldowało się sześciu kolarzy. Sztrauch wywalczył mistrzostwo Polski z czasem 10,89 sekundy. Tego samego dnia koniński duet Dawid Pluta-Filip Biernacki uplasował się na piątym miejscu w madisonie.