Browar od 4 stycznia 24

Sparingowy remis Medyka z mistrzyniami Czech. W barwach konińskiej drużyny wystąpiła piłkarka z Ghany

2020-07-26 18:08:07
Kolejna uznana europejska drużyna była sparingowym partnerem Medyka Konin. Wicemistrzynie Polski zremisowały w Żaganiu 2:2 (1:1) ze Slavią Praga. W zespole z naszego miasta zadebiutowała nowa zawodniczka, Ghanka, Ernestina Abambila.

Slavia jest regularnym uczestnikiem fazy pucharowej UEFA Women’s Champions League. W edycji 2019/2020 Ligi Mistrzyń najlepsza czeska drużyna dobrnęła do 1/8 finału. Na tym etapie uległa w dwumeczu Arsenalowi Londyn. Dzisiejszy sparing zwieńczył tygodniowe zgrupowanie Medyka w Żaganiu. Spotkanie rozpoczęło się po myśli koninianek, po tym jak w 15. minucie podanie Klaudii Fabovej na gola zamieniła Nicole Zając. Czeszki wyrównały tuż przed przerwą. W 44. minucie konińską bramkarkę pokonała Tereza Szewieczková. Dwanaście minut po zmianie stron Slavia prowadziła 2:1. W 57. minucie ze zdobyczy bramkowej cieszyła się Tereza Kožárová. Wynik spotkania ustaliła w 78. minucie Dominika Kopińska, która wykorzystała sytuację „sam na sam” po przejęciu piłki od czeskich obrończyń przez Klaudię Fabovą. W dzisiejszym spotkaniu w barwach Medyka zadebiutowała 22-letnia Ernestina Abambila. Pomocniczka z Ghany grała wcześniej w młodzieżowych drużynach w USA. Seniorski rozdział jej kariery rozpoczął się od występów w FC Mińsk, z którym zdobyła mistrzostwo Białorusi i puchar tego kraju. Z FC Mińsk Abambila wystąpiła też w Lidze Mistrzyń. Zdobyła nawet gola w meczu z Olympiją Lublana. Ghanka grała później w Arisie Thessaloniki FC, w szwedzkim Assi IF oraz w hiszpańskim Sportingu Club de Huelva. W 2017 roku Ernestina zadebiutowała w seniorskiej kadrze Ghany. Kolejny sparing czeka koninianki w niedzielę. 2 sierpnia podopieczne trenera Romana Jaszczaka zmierzą się w litewskich Szawlach z Gintrą Universitetas. Start nowego sezonu czeka Medyka w sobotę, 8 sierpnia. Tego dnia, o godz. 12.00 koninianki podejmą na własnym terenie GKS Katowice.

Skład Medyka Konin w sparingu ze Slavią Praga: Jagoda Sapor – Natalia Chudzik, Julia Maskiewicz (‘46 Alicja Piechocka), Sandra Sałata, Olga Sirant, Nicole Zając, Ernestina Abambila (‘62 Klaudia Dymińska), Gabriela Grzywińska (‘74 Daria Jeriemenkowa), Klaudia Fabová, Nikol Kaletka (‘65 Dominika Kopińska), Dominika Kopińska (‘46 Anna Gawrońska)