Porażka Medyka w pierwszym letnim sparingu. Dwa gole dla rywalek zdobyła Karolina Majda

2020-07-10 17:24:37
Medyk Konin ma za sobą pierwszy kontrolny mecz w przerwie letniej 2020. Koninianki zmierzyły się w Bydgoszczy z tamtejszym ekstraligowym Sportisem KKP. Przeciwniczki wygrały 3:2 (2:1).

Wynik towarzyskiego spotkania otworzyła już w 8. minucie, występująca jeszcze w ubiegłym sezonie w Koninie, Karolina Majda. Po zaledwie dwóch minutach wyrównała nowa piłkarka Medyka, Klaudia Fabová. Minutę przed przerwą, wynik pierwszej połowy rywalizacji na 2:1 dla bydgoszczanek, ustaliła Majda. W 70. minucie trzecią bramkę dla Sportisu KKP zdobyła Karolina Szamocka. W 83. minucie ze strzelenia ostatniego gola tego pojedynku, cieszyła się Olga Sirant. Na bydgoskim boisku w konińskiej drużynie zadebiutowała 23-letnia Klaudia Dymińska, która reprezentowała ostatnio barwy Pragi Warszawa. Kolejny sparing czeka piłkarki Medyka już jutro (11 lipca). Podopieczne trenera Romana Jaszczaka zmierzą się o godz. 15.00 w Słupsku z ekstraligowym beniaminkiem – Akademią Piłkarską LG Gdańsk.

Wyjściowy skład Medyka Konin w sparingu ze Sportisem KKP Bydgoszcz: Jagoda Sapor – Nicole Zając, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Klaudia Dymińska, Gabriela Grzywińska, Anna Gawrońska, Dominika Kopińska i Klaudia Fabová