„Powoli klaruje się trzon drużyny”. Górnik Konin wygrał dziś towarzysko z LKS-em Gołuchów

2020-07-04 15:43:34
W swym drugim letnim sparingu Górnik Konin pokonał 3:2 (1:2) czwartoligowy LKS Gołuchów. Podczas spotkania trener Sławomir Suchomski miał okazję do przetestowania kolejnych potencjalnych wzmocnień.

LKS Gołuchów to drużyna, która w ubiegłym sezonie wywalczyła awans do III ligi. Zespół ten będzie jednak występował nadal w IV lidze, bo nie otrzymał licencji na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Na stadionie przy ul. Dmowskiego było dziś ponownie widać różnicę w zgraniu obu ekip. Występujący ze sobą od dłuższego czasu goście, przewyższali w tym elemencie pozostającą wciąż w budowie drużynę Górnika. W poczynaniach koninian momentami brakowało boiskowego zrozumienia. Mimo tego, trzecioligowcy z naszego miasta zdołali strzelić więcej bramek. Wynik spotkania na korzyść gości otworzył w 24. minucie, strzałem głową, Konrad Chojnacki. Po dziewięciu minutach wyrównał jeden z testowanych graczy Górnika. Pięć minut przed zmianą stron na 2:1 dla LKS-u podwyższył Szymon Młynarski. W drugiej odsłonie rywalizacji koninianie częściej zagrażali bramce przeciwników. W 50. minucie gola na 2:2 zdobył Kamil Sternicki, a ze zwycięskiego trafienia cieszył się niedługo przed końcowym gwizdkiem niekwestionowany lider obecnej ekipy Górnika, doświadczony Tomasz Kowalski. Warto dodać, że w drugiej połowie Maksym Wadach obronił rzut karny. – Powoli klaruje się już trzon drużyny. Cały czas sprawdzamy, testujemy zawodników. Chciałbym, abyśmy jak najszybciej zakończyli tę selekcję, ale pewnie jeszcze trochę to potrwa. Były dziś pozytywy, były też błędy. Trzeba jednak pamiętać, że zespół jest po ciężkich jednostkach treningowych. Dzisiejszy mecz to była nagroda w postaci gry, za ciężką pracę. Na taktykę, na zgranie potrzeba jeszcze czasu. Komunikacja oczywiście się poprawia. Ale tak jak widzieliśmy, w pierwszym składzie było dziś aż pięciu zawodników testowanych. Więc nie może być jeszcze mowy o grze schematami, grze w ciemno z pierwszych piłek. Cały czas szukamy jeszcze wzmocnień. Musimy skompletować drużynę, która nie będzie miała słabych punktów. To da nam możliwość gry na pożądanym poziomie – powiedział po dzisiejszym sparingu Sławomir Suchomski, trener Górnika Konin. W najbliższy poniedziałek zespół Górnika rozpocznie tzw. „obóz dochodzeniowy”. To będzie czas jeszcze intensywniejszej pracy. Obóz zostanie zwieńczony zaplanowaną na przyszłą sobotę (11 lipca) towarzyską potyczką z czwartoligową Kujawianką Izbica Kujawska (stadion przy ul. Dmowskiego w Koninie, godz. 11.00). – Po obozie dochodzeniowym zaczniemy kolejny etap przygotowań. Będziemy schodzić z obciążeń i łapać świeżość, pracować więcej nad motoryką, elementami taktyki i nad organizacją gry – dodaje Sławomir Suchomski.

Skład Górnika Konin: Dominik Kokkot – zawodnik testowany, Bartłomiej Gajda, zawodnik testowany, Bartosz Zakrzewski, zawodnik testowany, Tomasz Kowalski, Mikołaj Karbowy, Kamil Sternicki, zawodnik testowany, zawodnik testowany. W trakcie meczu na placu gry pojawili się także: Maksym Wadach, Marcel Bilski, Tomasz Słowiński, Fabian Sieradzki, Jakub Pluciński, Filip Stożek, Jakub Szaniec i Miłosz Nowak