Sokół Kleczew już w 1/8 finału wojewódzkiego pucharu Polski. „Biało-zieloni” pokonali 2:0 LKS Gołuchów

2020-02-29 17:07:42
Sokół Kleczew pokonał 2:0 (1:0) LKS Gołuchów i awansował do dalszej fazy pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Bramki dla trzecioligowca z naszego powiatu zdobyli: Adrian Kaliszan i Dawid Śnieg.

Spotkanie z powodu słabej kondycji boiska w Gołuchowie zostało rozegrane na sztucznej nawierzchni w Pleszewie. Wynik rywalizacji otworzył w 25. minucie Adrian Kaliszan, który skierował piłkę do siatki rywala po rzucie rożnym. Cztery minuty po przerwie drugiego gola dla „Sokoła” zdobył Dawid Śnieg. Kolejne mecze 1/16 finału wojewódzkiego pucharu Polski z udziałem zespołów z naszego regionu zaplanowano na jutro (1 marca). O godz. 12.00 rozpocznie się pojedynek Olimpii Koło, która zmierzy się w Szydłowie z tamtejszą Iskrą. O godz. 14.30 wybrzmi pierwszy gwizdek na stadionie przy ul. Gajowej w Słupcy, gdzie SKP stanie naprzeciw Górnika Konin.

LKS Gołuchów - Sokół Kleczew 0:2 (′25 Adrian Kaliszan, ′49 Dawid Śnieg)

Skład Sokoła Kleczew: Hubert Świtalski – Wiktor Patrzykąt, Adrian Kaliszan, Dawid Śnieg, Konrad Kobylarek, Michał Wolinowski, Maciej Adamczewski, Mateusz Majer (‘80 Miłosz Świątnicki), Norbert Grzelak (‘85 Konrad Mechowski), Maciej Poręba (‘70 Jakub Groszkowski), Tomasz Koziorowski (‘87 Adam Frydrychowski)