Stal odskoczyła w drugiej połowie. Start bez punktów w Gorzowie Wielkopolskim

2020-02-10 19:52:07
Szóstą porażkę w sezonie zanotowali piłkarze ręczni konińskiego Startu. Nasi szczypiorniści przegrali na wyjeździe – w zaległym spotkaniu pierwszej rundy – z rezerwami pierwszoligowej Stali Gorzów Wielkopolski 20:24 (11:11).

Koninianie prowadzili przez dłuższą część pierwszej połowy, podczas której najskuteczniej w konińskiej ofensywie grał Marcel Urbański. Po niespełna dwudziestu minutach gospodarze doprowadzili do remisu, który widniał na tablicy wyników, gdy zabrzmiała syrena oznajmiająca przerwę. Przed zmianą stron było 11:11. Gorzowianie zaczęli budować swą przewagę od czterdziestej minuty. To od tego momentu Start stracił skuteczność w ataku. Po drugiej stronie boiska doskonale spisywał się za to Konrad Kolasa, który w ostatnich pięciu minutach rzucił dla Stali pięć bramek. Ostatecznie gorzowianie wygrali 24:20. Po tym meczu Start ma na koncie sześć punktów i zajmuje siódme miejsce w trzecioligowej tabeli. W kolejnej serii spotkań konińscy szczypiorniście zmierzą się u siebie z SPR-em Włoszakowice. Będzie to pierwsza potyczka drużyny z naszego miasta w rundzie rewanżowej.

Start Konin: Przemysław Hejna – Marcel Urbański (7), Adrian Grzelka (4), Marek Salzman (4), Mateusz Góralski (3), Tomasz Lorencki (2), Rafał Kałecki (1), Dominik Urbański, Arkadiusz Pawlak, Jakub Ogrodowczyk, Eryk Szudrowicz, Piotr Jankowski