Druga wygrana MKS-u MOS w sezonie. Nasze koszykarki nie są już ostatnie w tabeli

2020-02-09 23:32:53
Walka do ostatnich minut i druga wygrana w sezonie. Koszykarki MKS MOS Konin pokonały dziś we własnej hali Basket 25 Bydgoszcz 97:94. Dzięki temu zwycięstwu uciekły z ostatniego miejsca w drugoligowej tabeli.

Koninianki zagrały z bydgoszczankami jak równy z równym już w pierwszej potyczce tych drużyn w sezonie. Wtedy Basket 25 zwyciężył różnicą zaledwie czterech oczek – 92:88. Do dzisiejszego starcia MKS MOS podszedł bez Natalii Kołodziejczak i Małgorzaty Siatkowskiej w składzie, które w barwach AZS Poznań grały w mistrzostwach Polski do lat 22. Spotkanie zaczęło się po myśli koninianek. MKS MOS już po kilku minutach prowadził 10:4. To jednak rywalki z Bydgoszczy wygrały ostatecznie pierwszą ćwiartkę 26:21. Nasze koszykarki zachowały więcej zimnej krwi w drugiej kwarcie. Dzięki m.in. dwóm celnym rzutom za trzy punkty Natalii Liszkowskiej obie drużyny schodziły na przerwę przy jednopunktowym prowadzeniu zespołu gospodarzy. Po przerwie na parkiecie była cały czas wyrównana rywalizacja. Przed ostatnią częścią pojedynku to bydgoszczanki miały na swym koncie punkt więcej. O losach meczu zadecydowała więc czwarta partia. W ostatnich dziesięciu minutach na trzypunktowe prowadzenie wyszły najpierw bydgoszczanki. Później nasze panie rzucały skutecznie z rzutów wolnych, a rywalki punktowały z dystansu. W końcówce celnie za trzy oczka przymierzyła Kamila Rogulska, a kolejne sześć punktów dołożyły: Wiktoria Orchowska i Natalia Smantek. Ostatecznie koninianki wygrały 97:94. Po tym zwycięstwie zespół z naszego miasta wyprzedził w ligowej tabeli, o jeden punkt, AZS Włocławek. Kolejnym ligowym rywalem MKS-u MOS Konin będzie MUKS Poznań. To spotkanie będzie w konińskiej hali przy ul. Dworcowej w niedzielę, 16 lutego, o godz. 15.00.

MKS MOS Konin – Basket 25 Bydgoszcz 97:94 (21:26, 31:25, 13:15, 32:28)

MKS MOS Konin: Kamila Rogulska (25), Wiktoria Orchowska (17), Sara Marczyk (16), Natalia Liszkowska (13), Natalia Smantek (9), Anna Laskowska (8), Nikola Kurtas (4), Wiktoria Wróbel (2), Wiktoria Kudroń (2), Hanna Tomaszewska (1)