Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Start na start trzeciej ligi. Cel jest bardzo prosty – grać

14:24, 16.02.2023 Aktualizacja: 18:23, 20.10.2025
Skomentuj Start na start trzeciej ligi. Cel jest bardzo prosty – grać

Szczypiorniści Startu Konin rozpoczęli nowy sezon. W pierwszym meczu przegrali na wyjeździe 22:30 z SPR-em Włoszakowice. Po spadku do trzeciej ligi zmieniły się na jakiś czas cele wyznaczone przez klubowy zarząd i sztab trenerski. Teraz priorytetem będzie ogrywanie młodzieży. I dlatego drużyna Startu podeszła do pierwszego spotkania nowej edycji rozgrywek w mocno odmłodzonym składzie. Koninianie mierzyli się na wyjeździe z SPR-em Włoszakowice. Młodzi koninianie rozpoczęli to starcie niezwykle ambitnie. W pierwszej połowie prowadzili już 11:7. Niestety, wtedy nadszedł kryzys. Gospodarze odrobili straty i zakończyli pierwszą połowę z dwubramkową przewagą. Druga część rywalizacji przebiegała przez dłuższy czas w rytmie „punkt za punkt”. Końcówka należała jednak do szczypiornistów z Włoszakowic, którzy do końcowej syreny wypracowali ośmiopunktowe prowadzenie i pokonali ostatecznie Start 30:22. – W tej chwili trzon naszej drużyny stanowią chłopcy z roczników 1998, 1999, 2000, 2001. Dziś zadebiutował nawet jeden zawodnik urodzony w 2004 roku. Cel na ten sezon jest bardzo prosty – grać. Tu nikt na razie nie mówi o żadnym parciu na wynik, o żadnym awansie. Żeby występować w drugiej lidze, o czym doskonale wiemy, trzeba mieć ograną i doświadczoną drużynę. Robimy wszystko, aby ci chłopcy, którzy jeszcze są w Koninie mieli jakiś cel. „Jest drużyna, trenuję przychodzę na treningi, no to jadę na mecz i gram. Nie jestem dzieciakiem do podawania piłek czy do siedzenia na ławce” – powiedział po niedzielnym meczu z SPR-em Włoszakowice Dariusz Pietrzyk, prezes i trener Startu Konin. Dodajmy, że w tym roku koniński Start będzie świętował swe czterdziestolecie. Obchody jubileuszu zaplanowano na grudzień. A kolejne spotkanie ligowe czeka naszych szczypiornistów w najbliższą sobotę (26 października). Tego dnia Start zmierzy się w konińskiej hali przy ul. Popiełuszki z MKS-em Astromal Leszno. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.00. fot. Start Konin

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%