Seniorska koszykówka kobiet powróciła do Konina. Wysoka porażka MKS-u MOS Konin

2019-10-13 20:41:04
Reaktywowana drużyna MKS-u MOS Konin rozegrała pierwszy mecz przed własną publicznością w rozpoczętym przed tygodniem sezonie drugiej ligi 2019/2020. Drużyna z naszego miasta przegrała z Tęczą Leszno 63:128 (14:34, 21:33, 14:36, 14:25).

To był pierwszy seniorski mecz koszykówki w Koninie po ponad trzech latach przerwy. Zgodnie z oczekiwaniami w hali przy ul. Dworcowej nie zabrakło stęsknionych za seniorską koszykówką kibiców. W barwach MKS-u MOS Konin zagrały klubowe wychowanki wsparte przez młode koszykarki AZS-u Poznań. Rywalki prezentowały się z lepszej strony już od początku spotkania. W połowie pierwszej kwarty lesznianki miały na swym koncie dziesięciopunktowe prowadzenie. Po pierwszej części rywalizacji nasze panie przegrywały 14:34. Do przerwy było 35:67. W drugiej połowie obie ekipy podwoiły swą zdobycz punktową. W konińskiej drużynie brakowało skutecznej obrony. Lesznianki bez większych problemów przedostawały się indywidualnie pod koniński kosz. Z łatwością wypracowywały sobie też pozycje do rzutów za trzy punkty. W ten sposób piłka trafiała do konińskiego kosza aż jedenaście razy (pięć razy w pierwszej kwarcie). W boiskowych poczynaniach MKS-u MOS brakowało zgrania, co jest bez wątpienia efektem braku wspólnych treningów z poznaniankami. Było to widać zwłaszcza w akcjach ofensywnych, które rzadko były rozgrywane zespołowo. Występujące w barwach konińskiej drużyny zawodniczki najczęściej same próbowały przedzierać się pod kosz Tęczy, co często kończyło się stratą piłki. Kolejny mankament w grze koninianek to wyprowadzanie szybkich akcji. Wiele pierwszych podań spod konińskiego kosza padało łupem rywalek. Koninianki przegrały ostatecznie 63:128. W następnej serii spotkań MKS MOS zmierzy się na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wlkp. (niedziela, 20 października, godz. 12.00). Najbliższy mecz naszej drużyny w Koninie będzie dopiero 8 grudnia. Wtedy MKS MOS podejmie AZS Włocławek (godz. 15.00).

MKS MOS Konin: Hanna Tomaszewska (17), Kamila Rogulska (15), Małgorzata Siatkowska (10), Julia Burzyńska (8), Wiktoria Orchowska (5), Hanna Baran (2), Anna Laskowska (2), Sandra Senczyk (2), Wiktoria Kudroń (2), Wiktoria Wróbel, Małgorzata Kutkowska, Maria Ławniczak