Gol z karnego i po samobójczym trafieniu. Sokół traci dwa punkty na własnym terenie

2019-09-29 19:10:11
Tylko jedno oczko ugrali w pojedynku z beniaminkiem piłkarze kleczewskiego Sokoła. Podopieczni trenera Łukasza Cichosa zremisowali przed własną publicznością 1:1 (1:0) z Gromem Nowy Staw.

Bez wątpienia związane z tym spotkaniem oczekiwania kibiców „biało-zielonych” były większe. Przed meczem wystarczyło tylko spojrzeć na tabelę, aby stwierdzić kto jest faworytem. Od pierwszego gwizdka pojedynek był jednak wyrównany. W pierwszej połowie z gola cieszyli się tylko gospodarze. W 26. minucie Filip Brzostowski został sfaulowany przez golkipera Gromu. Sędzia bez zawahania wskazał na „wapno”, a stały fragment na gola zamienił Sebastian Śmiałek. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Tym razem z gola cieszyli się goście. W 74. minucie w kleczewskie pole karne zagrał Igor Michalski. Pechowo w tej sytuacji interweniował Jakub Banach, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Remisowy rezultat spotkania nie uległ już zmianie. Po stracie dwóch punktów Sokół spadł z piątej na szóstą pozycję w tabeli drugiej grupy trzeciej ligi. W kolejnej serii spotkań „biało-zielonych” czeka wyjazdowy mecz z Kotwicą Kołobrzeg (sobota, 5 października, godz. 18.00).

Skład Sokół Kleczew w meczu z Gromem Nowy Staw: Dawid Kołodziejczak – Tomasz Koziorowski (‘55 Konrad Kobylarek), Sebastian Śmiałek, Jakub Banach, Michał Kozajda, Jakub Groszkowski, Michał Wolinowski, Filip Brzostowski, Jakub Dębowski (‘66 Dominik Drzewiecki), Norbert Grzelak, Paweł Piceluk