Przeziębiony Medyk traci pierwsze punkty w sezonie. „Remis przy Podwalu jak porażka”

2019-09-21 15:26:48
Piłkarki Medyka Konin nie zgarnęły dziś na własnym terenie pełnej puli. W meczu siódmej kolejki kobiecej Ekstraligi bieżącego sezonu wicemistrzynie Polski zremisowały z piątym w tabeli UKS-em SMS Łódź 1:1 (1:1).

Podczas pierwszego kwadransa dzisiejszego pojedynku przeważały podopieczne trenera Romana Jaszczaka. Już w czwartej minucie bliska zdobycia gola była Natalia Chudzik. Piłka po jej bezpośrednim strzale z rzutu wolnego przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki gości. Trzy minuty później wynik rywalizacji mogły otworzyć jednak przyjezdne. Przed szansą, po zamieszaniu w polu karnym Medyka, stanęła Katarzyna Konat. Grająca w łódzkiej drużynie rodowita koninianka trafiła z bliska w stojącą na linii bramkowej Gabiję Gedgaudaite. W 28. minucie, po błędzie, piłkę straciła Gabriela Grzywińska. Prawą stroną w kierunku konińskiej bramki popędziła Klaudia Jedlińska, która zakończyła swój rajd celnym podaniem w pole karne do Pauliny Filipczak. Ostatnia z wymienionych piłkarek sprytnym strzałem umieściła piłkę w konińskiej siatce. Medyczki odpowiedziały już po minucie, gdy w dogodnej sytuacji znalazła się Dominika Kopińska. Gol na 1:1 padł w 35. minucie. Dogranie Anny Gawrońskiej z prawej strony pola karnego dotarło do wbiegającej w „szesnastkę” Nikol Kaletki, która mocnym strzałem z pierwszej piłki zaskoczyła bramkarkę gości. W drugiej połowie działo się zdecydowanie mniej. Żadna z drużyn nie stworzyła klarownej sytuacji strzeleckiej. W efekcie spotkanie zakończyło się jednobramkowym remisem. Warto dodać, że część piłkarek Medyka przystąpiła do dzisiejszej potyczki z przeziębieniem. – Medyk dziś zremisował. Drużyna gości się cieszyła z tego punktu, a my nie. Dla nas jest to porażka. Nie widzę żadnego usprawiedliwienia dla moich zawodniczek wynikającego z tego, że kilka piłkarek przeszło w tym tygodniu grypę, bo tym zdrowym też się dziś nie do końca chciało – podsumował dzisiejszy pojedynek Roman Jaszczak, trener Medyka Konin. Teraz koninianki czekają trzy tygodnie przerwy reprezentacyjnej. Następny mecz ligowy z ich udziałem zaplanowano na 13 października. Wtedy nasze panie zmierzą się na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec. Najbliższe spotkanie Medyka przed własną publicznością będzie 19 października (potyczka z Mitechem Żywiec).

Medyk Konin: Stephanie Busch – Sandra Sałata, Gabija Gedgaudaite, Gabriela Grzywińska, Nicole Zając, Stanislava Líšková, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Dominika Kopińska

UKS SMS Łódź: Oliwia Szperkowska – Magdalena Dragunowicz, Katarzyna Konat, Klaudia Jedlińska, Gabriela Grzybowska, Paulina Filipczak, Adriana Achcińska (‘90 Anna Rędzia), Daria Kurzawa (‘73 Oliwia Silny), Dominika Gąsieniec (‘79 Agnieszka Glinka), Caitlin Jarvie (‘84 Wiktoria Zieniewicz), Olha Zubczyk