Shootersss

Kuderczak zdeklasował rywali. Koniński kolarz wywalczył złoty medal szosowego pucharu Polski

2019-09-19 20:22:25
Dawid Kuderczak, zawodnik Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów stanął na najwyższym stopniu podium szosowego pucharu Polski w kategorii juniorów.

Koninianin wystartował w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 24 kilometrów. Dawid Kuderczak pokonał ten dystans w 30 minut i 53 sekundy. Drugiego w zestawieniu Jakuba Soszka (GKK Opty-Mazowsze) wyprzedził o prawie 28 sekund. W tym samym wyścigu szóstą lokatę (z czasem 31 minut i 56 sekund) zajął Mikołaj Kawa. Kolejny koninianin, Dawid Pluta, był dwudziesty szósty. Koninianie wystartowali też w kilku innych wyścigach, ale w żadnym nie zdobyli już ani jednego medalu. Warte wspomnienia jest szóste miejsce Natalii Sobiech, która rywalizowała w kategorii młodziczek.