Mateusz Sztrauch z KLTC z medalem Mistrzostw Europy Juniorów. Po sukces sięgnął z reprezentacją Polski

2019-07-10 13:26:37

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w sprincie drużynowym podczas Mistrzostw Europy Juniorów. W drużynie pojechał zawodnik Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów, Mateusz Sztrauch (na zdjęciu).

Polacy stanęli na podium w belgijskim Gent. Nasza drużyna wygrała najpierw w kwalifikacjach, w których pokonała trzy okrążenia w czasie 46,037 sekundy. Biało-czerwoni wyprzedzili drugich w zestawieniu Niemców o prawie trzy dziesiąte sekundy. W pierwszej rundzie nasi reprezentacji odprawili z kwitkiem Hiszpanów, których wyprzedzili o ponad dwie sekundy. Czas 45,684 sekundy był najlepszym ze wszystkich wygranych drużyn, dzięki czemu polska drużyna ze Sztrauchem w składzie awansowała do finału. W zmaganiach o pierwsze miejsce Polacy znów rywalizowali z Niemcami. Tym razem lepsi byli kolarze zza Odry, którzy wyprzedzili biało-czerwonych o 0,23 sekundy. Polacy zanotowali w finale czas 45,756 sekundy i wywalczyli tym samym drugie miejsce. Srebrne medale zawisły na szyjach: Mateusza Sztraucha (KLTC Konin), Konrada Burawskiego (Piast Szczecin) oraz Szymona Welensa (Stal Grudziądz). To drugi medal Mateusza Sztraucha zdobyty na Mistrzostwach Europy. Przed rokiem koninianin wywalczył w Szwajcarii brązowy krążek w sprincie drużynowym. W trwających Mistrzostwach Europy w Gent startuje też inny zawodnik KLTC – Dawid Pluta. Przed naszymi kolarzami jeszcze kilka konkurencji, bo belgijskie zmagania potrwają do 14 lipca.