Młode piłkarki Medyka Konin w finale Mistrzostw Polski U19. Wygrały grupę z kompletem punktów

2019-06-27 22:10:34
Piłkarki Medyka Konin powalczą o złoty medal Mistrzostw Polski U19. W fazie grupowej nasze zawodniczki pokonały kolejno: Sportową Czwórkę Radom, Respekt Myślenice i AZS Wrocław.

W pierwszym turniejowym spotkaniu medyczki nie dały szans rywalkom ze Sportowej Czwórki Radom (3:0). Wynik rywalizacji na korzyść konińskiej drużyny otworzyła już w trzynastej minucie Faustyna Sikorska. Kolejne dwie bramki padły jeszcze przed upływem połowy godziny gry, za sprawą: Alicji Piechockiej (‘21) i Weroniki Helinskiej (’30). W drugim meczu zawodniczki z naszego miasta zwyciężyły 2:0 Respekt Myślenice. Tym razem bramkarkę rywalek pokonały: Julia Maskiewicz (’49) i Klaudia Nogalska (’56). Pierwsze miejsce w grupie młode medyczki przypieczętowały jednobramkowym zwycięstwem z AZS-em Wrocław. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła w ósmej minucie Gabija Gedgaudaite. Finał będzie w najbliższą sobotę (29 czerwca). O 12.30 koninianki zmierzą się z gospodarzami turnieju – ekipą UKS-u SMS Łódź.