Browar od 4 stycznia 24

Złoty Dawid Kuderczak. Kolejny sukces kolarza Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów

2019-06-10 20:09:46

Dawid Kuderczak zwyciężył w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów podczas Szosowego Pucharu Polski, który rozegrano w Koziegłowach. Występujący w kategorii juniorów koninianin wyprzedził drugiego w zestawieniu Michała Gałkę z Copernicusa Toruń o pięć sekund, wygrywając z czasem 12 minut i 31 sekund. Zaledwie z jedną sekundą więcej od Gałki linię mety minął – trzeci Kacper Majewski z KKS-u Gostyń. W kategorii juniorów młodszych najlepiej wśród koninian poszło Łukaszowi Krychowi, który był dwudziesty pierwszy. Konrad Waliniak zajął 33. miejsce, a Kamil Kudliński – 65. lokatę. Koninianie wystartowali też w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii juniorów młodszych (dystans 78 kilometrów). Tu najlepiej poszło Jakubowi Janiakowi, który był szósty. Pozostali zawodnicy KLTC zajęli następujące miejsca: 57. Łukasz Krych, 61. Kamil Kudliński i 64. Konrad Waliniak. W wyścigu ze startu wspólnego juniorów na 95 kilometrów dwudziesty szósty był Mikołaj Kawa, czterdziesty szósty Dawid Kuderczak, a sześćdziesiąte czwarte miejsce zajął Dawid Pluta. – Widać wyraźnie rosnącą formę naszych zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów na szosie, które odbędą się w Ostródzie i w Grunwaldzie w dniach od 28 do 30 czerwca – powiedział po Szosowym Pucharze Polski w Koziegłowach Robert Kierejewski, trener Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów.