KKSz najlepszym klubem szermierczym na OOM 2019. Drużyna konińskich szablistów zdobyła złoto

2019-05-05 23:26:05
Pierwsze miejsce w klasyfikacji klubów szermierczych w kraju. Zawodniczki i zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego mają za sobą występy na 25. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych 2019. Złoty medal przywiozła z tej imprezy drużyna panów.

W zmaganiach wzięły udział 42 zawodniczki i 42 zawodników. Na planszach rywalizowało też po dwanaście drużyn dziewcząt i chłopców. W zawodach indywidualnych mężczyzn najlepiej wśród koninian poszło Sebastianowi Glancowi, który był siódmy. Tuż za nim, na ósmej lokacie, uplasował się Olaf Stasiak. Dziesiąty był Kacper Nowinowski. Wśród koninianek najlepiej poszło Nikoli Woźniak, która zakończyła rywalizację na dziewiątej pozycji. Nasi zawodnicy sięgnęli po złoto w rywalizacji drużynowej panów. Pierwsza drużyna KKSz-u (Sebastian Glanc, Gracjan Jedwabny, Kacper Nowinowski i Olaf Stasiak) pokonała w finale Pałac Młodzieży Katowice 45:43. Druga drużyna uplasowała się tuż za podium. Dwie drużyny dziewcząt z KKSz-u (I i II) zajęły kolejno 7. i 8. miejsce. Dodajmy, że w rywalizacji drużynowej panów brał też udział inny klub z naszego powiatu. Mowa o SSiR Kramsk, którego zawodnicy zajęli jedenastą pozycję.

Jesteśmy zadowoleni z końcowego rezultatu. Liczyliśmy jednak na co najmniej jeden indywidualny medal mężczyzn. Myślę o Olafie Stasiaku bądź Sebastianie Glancu. Stasiak bardzo ładnie walczył, Glancowi szło nieco gorzej. Potem trafili na siebie i wygrał Glanc, któremu później zabrakło sił. Ale w drużynie chciał kończyć mecze. Zrobił to i było zwycięstwo. Zrehabilitował się. Duże słowa uznania należą się SSiR Kramsk. Ta drużyna po raz pierwszy zakwalifikowała się do finału – powiedział po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Tadeusz Piguła, trener KKSz-u.

Koniński Klub Szermierczy zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji wszystkich krajowych klubów szermierczych. Na podium wyprzedził – AZS AWF Warszawa i AZS AWF Poznań. W klasyfikacji wojewódzkiej najlepszy był Śląsk, a za nim: Wielkopolska i Mazowsze.