Zakończył się sezon 2021 ligi spławikowej w Dobrej. ZbigniewGórski, pokonał o trzy punkty Marcina Kwiatkowskiego. Nagroda za największąrybę trafiła do Ryszarda Kujawińskiego - nestora wędkarstwa, który 5 wrześniazłowił karpia o wadze 1,96kg.
W sumie w trakcie dziesięciu kolejek wyciągnięto ze stawu w dobrskimparku ponad 300 kg. ryb, które za każdym razem wracały do wody. DyrektorCentrum Kultury w Dobrej Jacek Gajewski zaprosił wędkarzy do udziału wprzyszłorocznej, trzeciej edycji ligi.
Dziewiąta kolejkaligowa odbyła się w systemie całodniowym. Postanowiono, że po każdej turzeodbędą się ważenia złowionych ryb, żeby te złowione rano nie były zmuszoneprzez cały dzień pozostawać w siatce. Do rywalizacji przystąpiło 19 wędkarzy. Popierwszym ważeniu najlepszym wynikiem legitymował się Marcin Kwiatkowski (2400g), drugi był Andrzej Wielgórski (1830 g), a trzeci Przemysław Filipczak (1650 g). Największąrybą po części pierwszej był karaś o wadze 850 g złowiony przez MarcinaKwiatkowskiego. Po zważeniu ryb złowionychw drugiej turze, pierwsze miejsce obronił Marcin Kwiatkowski, który w sumiezłowił 4460 g. W nagrodę otrzymał okazały puchar oraz koszyk wędlin ufundowaneprzez sponsora. Maciej Smoliński postanowił także uhonorować koszykiem wędlinwędkarza, który złowi największą rybę podczas zawodów. Powtórzyła się sytuacjaz 22 sierpnia tego roku, kiedy to w siódmej kolejce złowiono tej samej wagikarasie, ważące po 0,99 kg. Dwa okazy tego samego gatunku ponowniedały się złapać. Jeden trafił do Marcina Kwiatkowskiego, drugi do MarkaGałczyńskiego. Ważyły po 1,02 kg.
Ostatnia,dziesiąta kolejka zgromadziła 20 wędkarzy. Pomimo kuszących zanęt i przynęt, ryby brały słabo. Zwyciężył 16-letni Oskar Jagieła, jeden z najmłodszychuczestników ligi. Złowił ryby o wadze 5,25 kg. Na drugim miejscu znalazł się Tomasz Dohnke (3530 g) a na trzecim PrzemysławFilipczak - 1590 g.
W Gminnej LidzeSpławikowej sezon 2021 zwyciężył Zbigniew Górski. Wyciągnął najwięcej ryb -35,11 kg. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny mistrz Marcin Kwiatkowski - 28,06kg. Trzecie miejsce zajął Przemysław Filipczak - 27,02 kg. Nagroda zanajwiększą rybę przypadła Ryszarda Kujawińskiego utytułowanemu, doświadczonemuwędkarzowi, który złowił 5 września karpia o wadze 1,96 kg. (art)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz