Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Wójtowie i burmistrzowie spotkali się w Golinie. Rozmawiali o szczepieniach i powstaniu stowarzyszenia

16:33, 16.04.2021 Aktualizacja: 10:43, 25.10.2025
Skomentuj Wójtowie i burmistrzowie spotkali się w Golinie. Rozmawiali o...

Wczoraj przed południem w Urzędzie Miejskim w Golinieodbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów Aglomeracji Konińskiej. Samorządowcy dyskutowalimiędzy innymi o szczepieniach przeciw koronawirusowi w powiecie, możliwości powstaniaStowarzyszenia Aglomeracja Konińska oraz sprawach bieżących.

O posiedzeniu wójtówi burmistrzów poinformował w mediach społecznościowych Paweł Szczepankiewicz,przewodniczący konwentu. – Robocze spotkanie Konwentu Wójtów i Burmistrzówdotyczące spraw bieżących takich jak akcja szczepień przeciwko COVID-19.Lekarze POZ z terenu gmin naszego powiatu są w stanie zaszczepić ok. 6.000 osóbtygodniowo. Istnieje możliwość powstania również dodatkowo Punktu Masowych Szczepieńzgodnie z propozycją starosty Stanisława Bielika i wójta Gminy KazimierzBiskupi Grzegorza Maciejewskiego w gminie Kazimierz Biskupi we współpracy zgminami powiatu konińskiego i panią doktor Bożeną Janicką, która wyraziłagotowość uruchomienia 5 Zespołów Szczepiennych, które byłyby w stanie szczepićtygodniowo ok. 3.000 osób (przy odpowiedniej liczbie szczepionek lekarze POZ znaszych 14 gmin mogliby wyszczepić populację całego powiatu w ciągu 3miesięcy). Rozmawialiśmy również o propozycji miasta Konin dotyczącejmożliwości powstania Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska oraz o sprawachbieżących takich jak inwestycje drogowe, wodociągowe i kanalizacyjne, oświata,wypracowaliśmy wspólne stanowiska! – pisze.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%