Od 31 marca młodzi rolnicy mogą składać wnioski o dofinansowanie. Nazłożenie dokumentu mają dwa miesiące. Będą one przyjmowane przez ARiMR do 29maja.
Już po raz 7. ogłoszono nabór wniosków na bezzwrotne „Premie dla młodychrolników”. Wysokość pomocy to 150 tys. zł. Wsparcie ma zachęcić młode pokoleniedo rozwijania rolniczego biznesu. Dofinansowanie mogą otrzymać osoby, którem.in.: w dniu złożenia wniosku mają nie więcej niż 40 lat, posiadająodpowiednie kwalifikacje zawodowe (lub uzupełnią je w ciągu 36 miesięcy od dniadoręczenia decyzji o przyznaniu pomocy), posiadają gospodarstwo rolne opowierzchni minimum 1 hektara; rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczejprzed dniem złożenia wniosku, lecz nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniemzłożenia wniosku, posiadają lub utworzą gospodarstwo o wielkości ekonomicznejmieszczącej się w przedziale od 13 tys. do 150 tys. euro, przedłożą biznesplandotyczący rozwoju gospodarstwa.
Środki będą wypłacane w dwóch ratach na wniosek rolnika. I rata – 120 tys.zł – wypłacana po spełnieniu warunków do przyznania pomocy. II rata – 30 tys.zł –po realizacji biznesplanu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz