Wewrześniu tego roku, już po raz piętnasty mieszkańcy gminy Kazimierz Biskupi przedstawilispektakl plenerowy „Nasi patronowie”. Grupa około 60 osób, od najmłodszych ponajstarszych, podjęła sięzagrania inscenizacji na podstawie scenariusza napisanego przez EugeniuszaLipińskiego. W miniony piątek otrzymali uroczyste podziękowania.
W piątkowe popołudnie w Gminnym OśrodkuKultury w Kazimierzu Biskupim odbyło się spotkanie podsumowujące tegorocznyspektakl plenerowy „Nasi Patronowie”, pokazany we wrześniu tego roku. Przedlicznie zgromadzonym audytorium zaprezentowała się młodzież uczęszczająca nazajęcia koła teatralnego pod kierownictwem Grażyny Mójty. Po wyjątkowej lekcjihistorii w postaci koncertu poetycko-muzycznego pt. „Polsko, Ty zawsze wiernychmiałaś synów…” nastąpiło wręczenie podziękowań dla aktorów spektaklu. DyrektorGminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim oraz Grażyna Mójta gratulowalizdolności aktorskich i życzyli sukcesów wszystkim, którzy włączyli się wkultywowanie kazimierskiej tradycji. Szczególne podziękowania usłyszał autorscenariusza - Eugeniusz Lipiński oraz autor ścieżki dźwiękowej - Stanisław Żak.Zwieńczeniem spotkania były ustalenia dotyczące obchodów 900-lecia kościoła pw.św. Marcina z Tours, podczas których spektakl „Nasi Patronowie” zostaniezaprezentowany szerokiej publiczności.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz