Właśniezakończyła się termomodernizacja wszystkich bloków na osiedlu przy ul.Górniczej w Turku. Prace na Górniczej trwały 3 lata i kosztowała ok. 1,7 mlnzł.
W tym roku, jeszcze przed sezonem grzewczym, dwaostatnie bloki przy ulicy Górniczej przeszły termomodernizację. To bloki onumerach 22 i 24. W obu zmodernizowana została instalacja centralnegoogrzewania, poprzez uzupełnienie izolacji czy montaż podzielników do pomiaruciepła i central obsługujących podzielniki. Ściany zewnętrzne od piwnic ponajwyższe kondygnacje oraz kominy zostały ocieplone, podobnie jak stropodachnad klatkami schodowymi. Ponadto wymieniono starą, drewnianą stolarkę okiennąpowierzchni wspólnych w piwnicach, oraz na poddaszu i w lokalach mieszkalnych.Bloki zyskały także nowe drzwi wejściowe do klatek schodowych i nowe zadaszenianad nimi. Wyremontowano także balkony.
Na podstawie umowy z miastem, inwestorem zadaniabyło Turkowskie PGKiM. Do jego zadań należało przeprowadzenie procedurydotyczącej zlecenia opracowania dokumentacji oraz wykonania termomodernizacjibudynków, a także zapewnienie nadzoru nad prawidłowym wykonaniem całego zakresurobót.
Termomodernizacja bloku przy Górniczej 22 kosztowała310 tys.146 zł, natomiast bloku przy Górniczej 24 – 314 tys. 466 zł. Były todwa ostatnie, dotąd nieocieplone bloki na tym osiedlu. W minionych latachocieplone zostały bloki: nr 20 i nr 30 w roku 2017 (576 tys. zł), nr 28 i nr 32w roku 2018 (478 tys. zł).
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz