Ostatni raz jako wójt gminy Stare Miasto, Ryszard Nawrocki,spotkał się dziś z dziennikarzami, by podsumować 16 lat swoich rządów w gminie.Jak mówił, miniony rok był bardzo udany jeśli chodzi o realizację wielu zadańinwestycyjnych, a było ich aż 84 na kwotę ponad 7 mln złotych. Mówił owiększych i mniejszych naprawach, inwestycjach i zakupach, o kanalizacji iwymianie pieców, o drogach i chodnikach, o zagospodarowaniu jeziorka. – To ogromny rozmach w naszej gminie –twierdzi. Podsumował też pozostałe swoje kadencje. – W trakcie szesnastoletniej pracy gmina zmieniła się niesamowicie, dziśto nie jest ta sama gmina. Pozyskaliśmy w ostatnich latach 41 milionów złotych,które zostały tu zainwestowane. Dziś jest perspektywa i wspaniałe położenie dorozwoju i kolejnych zmian. Trzeba słuchać mieszkańców i wybierać, conajistotniejsze. Nam się to udało – mówił, jednocześnie dziękując swojemu zespołowii pracownikom. W 2002 roku, kiedy Ryszard Nawrocki zasiadł na fotelu wójta, gminaStare Miasto miała około 9 tys. mieszkańców, dziś ma 12,5 tysiąca, wtedy budżetwnosił 8,5 mln zł, dziś to 60 mln. Z roku na rok wzrastają też dochody własne. –Wierzę, że Dariusz Puchała terazpoświeci się dla gminy. Razem ściągaliśmy pierwszych inwestorów, gdy było tuściernisko, teraz są piękne tereny inwestycyjne. Kolejni inwestorzy sięprzygotowują. On zna problematykę samorządu i będę dumny, że gmina się dalej rozwija– zachwalał swojego następcę. Dariusz Puchała także wziął udział w spotkaniu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz