Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Na cmentarzach zaczęło się wielkie sprzątanie. - To okazja dla złodziei - ostrzegają policjanci

10:09, 02.09.2020 Aktualizacja: 10:36, 24.10.2025
Skomentuj Na cmentarzach zaczęło się wielkie sprzątanie. - To okazja dla złodziei -...

Do 1 listopada pozostałojeszcze kilkanaście dni, ale na cmentarzach w Koninie już rozpoczęły się wielkieporządki. Mieszkańcy Konina myją nagrobki, grabią liście, które w tym roku - wzwiązku z suszą - dosłownie zasypały alejki i pomniki. - Jest co sprzątać - przyznajepani Janina, która przyszła na grób męża.

Najbliżsi zmarłych krzątają sięnie tylko na cmentarzu komunalnym w Koninie. W ruch idą grabie i szczotki. -Sobota i niedziela to najlepszy czas,żeby wszystko ogarnąć - mówią odwiedzający konińskie nekropolie.

Tłok i zabieganie sprzyjają złodziejom. Na ławkachprzy grobach często pozostawiane są torby z pieniędzmi i dokumentami. - Toświetna okazja dla kieszonkowców -ostrzegają policjanci.– Jesteśmy zapracowani, śpieszymy się. Nie myślimy, że ktośmoże nas obserwować. Nierzadko zdarza się, że starsze osoby, szczególniekobiety, są okradane podczas opieki nad grobami swoich bliskich. Najczęściejscenariusz jest taki, że pracująca przy grobie osoba pozostawia torebkę napomniku, czy ławce i idzie na przykład po wodę, albo wyrzucić śmieci. Popowrocie zauważa, że ławka jest pusta. Bądźmy ostrożni i uważni!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%