Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Mają kłopot z dostaniem się na posesje. Trwa przebudowa dużego skrzyżowania w Koninie

13:09, 01.07.2020 Aktualizacja: 09:09, 10.10.2025
Skomentuj Mają kłopot z dostaniem się na posesje. Trwa przebudowa dużego...

Coraz bardziej widoczny jest jużwiadukt, który powstanie na skrzyżowaniu Trasy Warszawskiej, Kolskiej iEuropejskiej. Inwestycji przyglądają się okoliczni mieszkańcy z ulicy Kolskiej,którzy żalą się, że – w związku z trwającymi pracami – mają teraz kłopoty zdostaniem się do posesji. – Rozumiem,że mogą być utrudnienia, ale niech ekipy mają na uwadze, że tu mieszkają ludziei chcą w miarę normalnie żyć – mówi koninianka.

To duża inwestycja, za ponad 34miliony złotych, więc zakres prac na skrzyżowaniu jest duży. Prace prowadzonesą także wzdłuż ulicy Kolskiej. Część mieszkańców żali się, że mają terazutrudniony dostęp do posesji. – Najgorzej jest, jak w niedzielę ludzie idądo kościoła. Muszą spacerować wzdłuż tej ruchliwej drogi krajowej – mówijedna z kobiet. Przy Kolskiej mieszka jej niepełnosprawna teściowa, którącodziennie odwiedza. – I codziennie mam problem z dostaniem się do posesji.Zwracałam uwagę tym panom, którzy tu pracują, ale oni tylko wzruszająramionami. Któryś nawet powiedział, że my to byśmy chcieli samolotami do domówlatać – opowiada koninianka. – Raz to musiałam nawet przez koparkęprzechodzić, bo stała w samym wjeździe. Interweniuję, dzwonię, ale to nieskutkuje.

W tej sprawie i my próbowaliśmywczoraj skontaktować się z dyrektorem ZDM w Koninie, ale jego telefon nieodpowiadał.

Przypomnijmy, że przebudowaskrzyżowania Warszawska-Kolska-Europejska w Koninie ma zakończyć się do czerwca2019 roku. W ramach tego zadania, dofinansowanego ze środków unijnych,zbudowane zostaną dwa niezależne wiadukty w ciągu Europejskiej nad Kolską,zlikwidowana będzie istniejąca na skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna. Powstanierondo turbinowe czterowlotowe w rejonie stacji paliw oraz zbudowany będziedodatkowy pas prowadzący ruch z ul. Europejskiej w Kolską w kierunku Warszawy,z ominięciem wjazdu na rondo.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%