Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Uroczyste posiedzenie senatu uczelni. „To już 20 lat istnienia PWSZ w Koninie”

12:24, 01.07.2020 Aktualizacja: 14:29, 12.10.2025
Skomentuj Uroczyste posiedzenie senatu uczelni. „To już 20 lat istnienia PWSZ w...

Dziś odbyło się uroczyste posiedzenie senatu z okazji obchodów jubileuszu 20-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Poprowadził ją rektor Mirosław Pawlak. Przypomniał, że to 16 czerwca 1998 roku premier Buzek podpisał rozporządzenie rady ministrów, które utworzyło PWSZ w Koninie. – Byliśmy wśród 5 państwowych uczelni zawodowych. Dzisiejszy senat jest ukoronowaniem obchodów 20-lecia. Dla mnie to zaszczyt i honor, że mogę być rektorem w takim momencie – mówił Mirosław Pawlak. Podkreślał zaangażowanie pierwszego rektora, Józefa Orczyka, któremu powierzono zorganizowanie uczelni właściwie z niczego. Docenił władze miasta, samorządowców, uczelnie akademickie miasta Poznania. – Przez 20 lat oblicze uczelni bardzo się zmieniało, w różnych obszarach - zmieniła się liczba studentów, paleta kierunków, struktura wydziałowa, są studia II stopnia, zmieniali się rektorzy, akty prawne. Za chwilę, już w tym roku akademickim, będziemy musieli przygotować się do ogromnych zmian, które wiążą się z wejściem w życie ustawy 2.0 – mówił. Jak przypomniał, do dziś mury konińskiej uczelni opuściło ponad 13 tys. absolwentów, około 3500 ukończyło studia podyplomowe. – Uczelnia na stałe wpisała się w pejzaż miasta i regionu. Jestem pewien, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie będzie nadal dynamicznie się rozwijać – mówił rektor. Z okazji jubileuszu otrzymał dziś wiele życzeń od władz samorządowych i wojewódzkich, posła Tomasza Nowaka czy kolegów z innych uczelni.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%