Browar od 4 stycznia 24

Medyk gromi w hicie Ekstraligi. Wicemistrz Polski bez szans z koniniankami

2018-08-25 13:06:05

Medyk Konin pewnie pokonał w hicie Ekstraligi Czarne Sosnowiec 5:0. Po dwie bramki dla konińskiej drużyny zdobywały Dominika Kopińska, Nikol Kaletka, a jedno trafienie z rzutu karnego dołożyła Natalia Chudzik.

Początek spotkania zapowiadał, że to drużyna przyjezdna wspierana przez grupkę kibiców z Sosnowca obejmie prowadzenie. Kilka stałych fragmentów gry w krótkim odstępie czasu, gra atakiem pozycyjnym wyglądały na to, że Medyk będzie miał kłopoty. Jednak w ósmej minucie gry to zespół Romana Jaszczaka otworzył wynik hitowej potyczki. Dominika Kopińska znalazła się w idealnym miejscu i czasie i wykorzystała błąd jednej z obrończyń Czarnych. W sytuacji jeden na jeden z Anną Szymańską nie pomyliła się i wyprowadziła konińską drużynę na prowadzenie. W 22. minucie Nikol Kaletka podwyższyła stan rywalizacji na 2:0. To była ładna akcja zespołowa z udziałem Dominiki Kopińskiej i Natalii Pakulskiej. Warto zaznaczyć, że to były dwie naprawdę groźne akcje Medyka w tej części meczu i obie zostały wykorzystane. Chwilę później Czarne wybudziły się z letargu i zagroziły bramce Moniki Sowalskiej. Patrycja Matla stanęła oko w oko z konińską bramkarką, ale to Sowalska popisała się świetną interwencją i wybroniła zespół przed stratą gola. W 42. minucie Nicole Zając stanęła przed szansą strzelenia gola z rzutu wolnego z okolic 20 metra, jednak jej próba była na tyle mocna, aby pokonać Annę Szymańską.

W drugiej połowie Medyczki podkręciły tempo. Już pięć minut po wznowieniu gry mogło być 3:0, ale w sytuacji 2 na 1 źle podała Kopińska, a próbująca ratować sytuację Kaletka uderzyła tylko w boczną siatkę. To jej udało się za to w 59. minucie, kiedy po świetnej akcji Natalii Chudzik z lewej strony boiska i wyłożeniu piłki na pustą bramkę Kaletka skierowała piłkę do siatki. Przy stanie 3:0 koninianki nie ustępowały w atakach, a po faulu na Dominice Kopińskiej Natalia Chudzik stanęła na jedenastym metrze aby uderzyć rzut karny. To wykonała perfekcyjnie i z dużą siłą pokonała Annę Szymańską. Anna Gawrońska po wejściu na boisko nie musiała długo czekać na dogodną okazję. W 75. minucie w jednej z kontr uderzyła w poprzeczkę, a dobijała Dominika Kopińska, która ustaliła wynik meczu na 5:0. O postawie gości najlepiej świadczy najgroźniejsza sytuacja, którą stworzyły sobie piłkarki z Sosnowca po przerwie. W 70. minucie z rzutu wolnego z ponad 30 metrów uderzała Hmirova, ale mimo problemów Sowalska poradziła sobie z tym uderzeniem.

Jakub Wieliński

Medyk Konin 5:0 Czarne Sosnowiec

Bramki dla Medyka: 8’, 75’ Dominika Kopińska, 22’, 59’ Nikol Kaletka, 65’(k.) Natalia Chudzik

Medyk: Monika Sowalska, Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Nikol Kaletka (64’ Anna Gawrońska), Dominika Kopińska, Natalia Chudzik (74’ Klaudia Łasicka), Natalia Pakulska, Klaudia Olejniczak, Sandra Sałata (85’ Alona Kowtun), Gabija Gedgaudaite, Nicole Zając

Czarne: Anna Szymańska, Joanna Operskalska, Andrea Horvathova (78’ Karolina Wieczorek) , Julia Wycisk, Patricia Fisherova, Patrycja Matla, Dżesika Jaszek, Paulina Zawiślak (15’ Marta Cichosz), Patricia Hmirova, Dagmara Grad, Martyna Wiankowska.